Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz bejutni kollégiumba, ha...

Nehéz bejutni kollégiumba, ha az ELTE-PPK-ra jelentkezem?

Figyelt kérdés
Eléggé izgulok, hogy valami nem úgy jön össze. A véleményekre és tapasztalatokra lennék kíváncsi.

2023. jan. 18. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én hat éve jelentkeztem az egyetemre és koleszba is. Utóbbiba nem vettek fel, pedig több mint 150 km-re laktam Pesttől, kis lakásban, nem túl jól kereső szülőkkel. A távolság ezek szerint nem számított eleget így, hogy pl. egyik szülőm sem volt munkanélküli és nincs testvérem sem. Akkor tök igazságtalannak éreztem a koleszos pontszámítást, mert kifejezetten jó anyagi/családi hátterű emberek jóval közelebbről is bekerültek valahogy, én meg nézhettem más megoldás után. De végül minden jól alakult az én esetemben, sőt utólag inkább örülök is, hogy nem voltam koleszos. Viszont ehhez másfajta szerencse kellett, de ez már más téma. :)
2023. jan. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xp ali ***** válasza:
100%
Az 1 főre jutó kereset ÉS a távolság számít. Meg ha vki árva vagy egyéb szociális hátránya van. Am ha vki nem kerül be, várólistáról pár hónapon belül szinte biztosan bekerül, mert sokan rájönnek, h nem nekik való a koli
2023. jan. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít milyen karon vagy, elsőévesként NAGYON nehéz bejutni. 35 körül van általában a ponthatár. előttem jól írta a kettes hogy mi számít legjobban. 1 főre jutó jövedelemnél még mínusz pontokat is kaphatsz, ha túl soknak gondolják az összeget, így ez eléggé lehúzza a pontszámod.

Viszont ha nem fognak felvenni, akkor mindenképp jelentkezz várólistára, onnan folyamatosan töltik fel a helyeket. Érdemes lesz belépned majd az ELTE kollégiumos csoportba is facebookon, mert ott sok infót tudhatsz meg majd, valamint kérdést is tehetsz fel.

Várólistánál főleg fontos a facebook csoport, ugyanis míg jelentkezésnél nem számít a sorrend, a várólistánál igen. Csak akkor vesznek fel, ha az ELSŐ helyen megjelöltnél van szabad hely és a te pontszámod következik a sorban. Hiába van 2. helyen egy olyan koli, ahova már pontszám alapján rég bekerültél volna, azokkal fogják feltölteni elsősorban, akik első helyre jelölték be.

2023. jún. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!