Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megteheti-ezt a testnevelés...

Megteheti-ezt a testnevelés tanár?

Figyelt kérdés

FONTOS! A kérdésemmel elsősorban arra lennék kiváncsi, hogy a vonatkozó jogszabályok és törvények mit engednek meg vagy sem, tehát kérem ennek tükrében válaszoljatok! Remélem akad aki ebben jártas!


Tehát. Gimnázium, testnevelés óra, egyébként 11. évfolyam.

Osztályozhat-e HIVATALOSAN olyan komplex és nehézségű gyakorlatokat illetve feladatokat a testnevelőtanár, amelyek a 2020-as nemzeti alapterveben NEM szerepelnek?

Egyáltalán, “kényszerítheti” a tanulókat arra, hogy mindenképp végre kell hajtaniuk ezeket a bizonyos gyakorlatok, vagy ilyet nem tehetne meg?


Annak érdekében hogy érthetőbb legyen: a keret tanterv fogalmi szinten a cigánykerék gyakorlatot említi. Az elvárt ÉS osztályozott elem viszont a rundel. Holott -idézem a NATot- :

•“TÉMAKÖR: Torna jellegú feladatmegoldások” ezen belül:

•”FEJLESZTÉSI FELADATOK ÉS ISMERETEK:”

•”Az elemek nehézségi fokának emelése differenciáltan.”

•”A testalkatnak, az egyéni fejlödésnek és a pszichés állapotnak megfelelõen differenciált gyakorlás”



Nem az a célom, hogy jogi eljárást indítsak a szóban forgó pedagógus ellen, csak szeretném hogyha a diákok felé támasztott követelések ésszerűek és korrektek lennének. Köszönöm előre is a segítséget🙏



2023. jan. 21. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Jót nevettem!
2023. jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Tőlünk is kértek anno teljesíthetetlen feladatokat ( nem voltam dagadt és sportoltam), max kaptam egy kettest ha a tanár látta hogy próbálkozom. Szerintem lépj túl ezen, úgysem kell a tesi jegy sehova. Van épp elég idegeskedni való tizenegyedikben, az ilyeneket el kell engedni!
2023. jan. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Hivatalosan nem. Lehet menni az igazgatóhoz.
2023. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
4. Lehet menni az igazgatóhoz és nem fog történni semmi.
2023. jan. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

#4: Teljesen jogos az észrevétel.

Leginkább örülni kell, hogy testnevelést tanít, és megpróbálkozni a feladatokkal.

2023. jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem. Menj az igazgatóhoz
2023. jan. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kitűnő tanuló, lusta, nagyseggű osztálytársamnak azt mondta a tanár:

“Ha belekapaszkodsz a kötélbe, és addig lógsz rajta, míg a többiek föl majd lemásznak, megkapod az ötöst a feladatra”.

2023. febr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
32%

Kedves Kérdező!


Szerintem a ma oly divatos dolog a kössünk bele az élő fába, vagy valamiféle bizonyítási kényszert éreznek az emberek, hogy keressenek valamit amin lehet csámcsogni?


Mi lenne ha gyakorolná az ember azt amire osztályzatot kap, de nem tudja megcsinálni. Ez nem jutott senki eszébe? Nem tudok távol ugrani vagy kislabdát eldobni vagy 60 m lefutni szintidő alatt? Akkor gyakorolni kell és fejleszteni. Nem a rendszert fúrni.... fúrja azt más is éppen eléggé....

2023. febr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%
8-as!👍👍👍
2023. máj. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!