Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet bekerülni a...

Hogyan lehet bekerülni a Pécsi jogi egyetemre?

Figyelt kérdés

Néztem milyen emelt érettségi kell, de azt írta történelem és angol v. magyar és irodalom stb. Engem csak ez a kettő érint. Tehát azt nem lehet, hogy történelemből és irodalomból emeltezek?

A másik kérdésem, hogy mennyivel nehezebb állami támogatottra bekerülni ha nem egy erős gimnáziumból hanem egy technikumból megyek.?

Mégcsak 10.-es vagyok, de már el kéne kezdenem készülni.



2023. jan. 22. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Történelem az egyik, az kötelező tárgy, a másik választható a felsoroltak közül, az egyik ilyen tárgy a magyar nyelv és irodalom (ez itt egy tárgy, mint az érettségin is).

Legalább az egyiket kell emelt szinten. De lehet mindkettőt is.

Tehát azt megteheted, hogy történelemből és magyar nyelv és irodalomból emeltezel.

(De olyan nincs, hogy csak irodalomból emeltezel, mert az nem külön tárgy.)

2023. jan. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
A bekerülés szempontjából teljesen mindegy, milyen gimnáziumból vagy technikumból jössz, azt nem nézik, az a lényeg, hogy jól teljesítsd az érettségit. Nyilván az emeltre majd valószínűleg többet kell készülnöd emiatt.
2023. jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
2024-től megváltozik a felvételi rendszer, erre már most oda kell figyelni!!
2023. jan. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
39%

"10.-es vagyok, de már el kéne kezdenem készülni"

És mi tart vissza?

2023. jan. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!