Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az NKE-ÁKK közigazgadás...

GombY kérdése:

Az NKE-ÁKK közigazgadás szervező szaka mennyire valid választás 2023-ban?

Figyelt kérdés

10-es vagyok, faktválasztás előtt állok, nemrég volt egy bemutatónk az NKE-ről, ahol-mint történelmet,politikát kedvelő ember- eléggé elgondolkoztattak azon, hogy számításba vegyem továbbtanulás szempontjából. Csábító számomra a koli is, hiszen elég messze lakom Pesttől, szóval arról is jöhetnek vélemények:D.

(Szeretném azt kérni, hogy akkor írjanak, hogyha vannak személyes, vagy megbízható embertől származó információjuk, nem kérek "büfészak" spam-et.)



2023. jan. 26. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ mi a célod. Ha állami szférában szeretnél elhelyezkedni, tehát állami cégeknél, önkormányzatnál, hasonló helyen, akkor tökéletes választás. De ha nem ilyen jellegű munkát szeretnél, akkor teljesen felesleges elvégezni.
2023. jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Nem kellene ezen gondolkodnod!!
2023. jan. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Én nemzetközi igazgatásin végeztem tavaly nyáron, ez hasonló ahhoz, amit te néztél.


Három esetben javaslom az NKE-s alapszakokat.


1. Kell egy diploma, tök mindegy, milyen.

2. Érdekel a történelem, a nyelv és a jog, picit a gazdaság, de egyik se annyira, hogy direkt ilyen szakra menj. Itt mindenből kapsz egy picit, aztán eldöntheted, tetszik-e.

3. Ha tetszik a közigazgatás és ebben szeretnél dolgozni.



Más esetben nem javaslom. Ha van életképesebb opció (nem közösségszervező és szabad bölcsészet, hanem mondjuk kereskedelem és marketing...) Akkor inkább azt javaslom.

2023. jan. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

"történelmet,politikát kedvelő ember- eléggé elgondolkoztattak azon, hogy számításba vegyem"

Szakon lesznek ilyen tárgyak, de ez lényegében a közigazgatásra fókuszál.


Szerintem nevetséges, hogy lenézik ezt a szakot. Ezzel bármikor lesz állásod (bár meggazdagodni nem fogsz vele). Ha esetleg az fogott meg, hogy jegyző is lehetsz ezzel a végzettséggel, akkor jogi egyetemmel jobban járnál.

2023. jan. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

Én ezen a szakon végeztem, nagyon megbántam. Most közgazdásznak tanulok levelezőn.


Gyenge szak, nem éri meg elvégezni. Az sem igaz, hogy bármikor lenne állásod, főleg hogy létszámstop van a közigazgatásban. Én nem tudtam vele elhelyezkedni. Ez a diploma valójában a közigazgatásban sem ér sokat, mert oda is inkább jogászok meg közgazdászok kellenek. Pl. jelentkezel egy önkormányzat pénzügyi osztályára, nem fognak felvenni, mert nem értesz hozzá. Ezzel csak olyan pozíciókat tölthetsz be, amihez érettségi is elég lenne, pl. kormányablak ügyintéző.

Tényleg csak arra jó ez a szak, hogy legyen egy papírod.

2023. febr. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
68%
Szia! En csak ajanlani tudom
febr. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Persze, aztán mehetsz 200 nettóért a közszférába.
márc. 4. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!