Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE vagy METU? (Gazdasági mester)

BGE vagy METU? (Gazdasági mester)

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy egyik sem tartozik a legerősebb top egyetemek közé, mégis fontolóra veszem őket ezért: vállalkozásfejlesztés mesterben gondolkozom. A corvinuson végeztem a bsc-t, de ott csak nappali formában létezik ez a mester. Mindenhonnan azt hallom, hogy manapság a tapasztalat sokkal többet ér mint a diploma.


Ennek fényében jobb lenne, ha a fent említett egyik egyetemen végeznék levelező mestert és mellette akár teljes állásban gyakornokoskodnék?

Ha igen, melyik nyújthat nagyobb értékű tudást/papírt?

Minden tapasztalatot szívesen veszek bármelyik egyetem gazdasági mestereiről!!



2023. jan. 31. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
43%

Őszintén: ha pont vállalkozásfejlesztésre akarsz menni, akkor tökmindegy. Sajnos ezek a vállalkozásfejlesztés mesterszakok nem sokat érnek (attól függetlenül, hogy a BGE vagy a METU milyen). Összességében nemhogy javítana, de inkább rontana sajnos a korvós diplomádon.


Ami hozzáadott érték lehet a korvós alapszakodra, egy pénzügy mesterszak (bármelyik egyetemről, pl. a BGE-ről), egy normális MBA (akár a BME MBA is végső esetben), vagy esetleg nemzetközi gazdálkodás vagy marketing mesterszak, ha nem ugyanazok az alapszakjaid. Ez utóbbi kettő bőven jó a BGE-n. Sokat érne továbbá egy üzleti elemző képzés, nézd meg a korvó kiegészítő képzéseit.

2023. jan. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Metu tanterv jobban bejön, nekem BGE nagyon elméleti/száraznak tűnik.

Értékelemzés, döntéselmélet, jog, adózás, EU intézmények WTF

Metun több pénzügyet tanítanak ezen az MSc-n, controlling, vezetői számvitel, pénzügyi stratégiák, pénzügyi elemzés, és több a startup és innovációval kapcsolatos kurzus is

Persze a kurzusok minőségét nem tudom megítélni, mert nem végeztem el, de akik ki vannak rakva tanárok a honlapra, a CV alapján értik a dolgukat

2023. jan. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!