Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinformatikus - Hálózati...

Mérnökinformatikus - Hálózati informatikus tapasztalat (FOSZ)?

Figyelt kérdés

Nemsokára vége a jelentkezésnek és január 31-én jelent, meg a kiegészítés, és ez a szak megtetszett. De nem sok mindent találtam róla. Van valaki aki járt erre a képzésre és tudna pár dolgot írni róla? SZTE-re jelentkezznék.


Előre is köszönöm a válaszokat!



#SZTE #FOSZK #Mérnökinformatikus #felsőoktatási szakképzéseken
2023. febr. 7. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Foksz semmire nem jó. Vagy bevállalod a BSc-t vagy teljesen felesleges megcsinálni. Ha hálózat érdekel csinálsz egy CCNA vizsgát és 1000x többet érsz vele mint szar Foksz papírral.
2023. febr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Bármi tapasztalatod volt a képzéssel?
2023. febr. 7. 19:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Személyesen nincs tapasztalatom konkrétan ezzel a képzéssel kapcsolatban, de megfordultam több multibab karrierem során IT szektorban és ki merem jelenteni hogy a FOKSZ "munkapiaci értéke" nagyon alacsony. Komolyabb cégeknél beugró szint a BSc diploma megléte mert a szakmai interjú előtt szelektálják azokat a CV-ket akik nem rendelkeznek minimum BSc diplomával. Ez épp azért alakult ki mert olyan gyengén teljesítettek az érettségi / OKJ / bootcamp / FOKSZ végzettségűek hogy egyszerűen nem éri meg a cégeknek ilyen embereket interjúztatni mert ha 10-ből 1-2 ember túl is jut a szakmai interjú részen nagy eséllyel ők sem tudnak tartósan beilleszkedni a cégekbe és felvenni a ritmust. Úgyhogy 2 évet felesleges elpazarolni az életedből, vagy célozd meg a BSc-t hogy legyen munkaerőpiaci értéke a végzettségednek vagy jóval rövidebb idő alatt megcsinálsz egy CCNA-t aminek adott esetben még több hasznát is veszed egy pályakezdő állás betöltéséhez. Nagyjából fél év alatt megcsinálod az ipari vizsgát utána ha dolgozol másfél évet hálózati mérnökként 2 év alatt lesz egy releváns vizsgád + másfél éves tapasztalatod a területen ami sokkal ütőképesebb mint egy sima FOKSZ végzettség. Utána pedig mehetsz a CCIE, CISSP-re stb... tovább ha szeretnél méginkább elmélyülni a témában és a szakmai tudásodat alátámasztani certifikációkkal.
2023. febr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos az elsőnek igaza van teljes mértékben, mérnöki szakon pláne informatika szakon ez fosz nettó hülyeség fölösleges időpazarlás a semmire.

Sehol nem veszik számba, ennél már talán az Infokommunikációs hálózattelepítő és üzemeltető OKJ szak is jobb.

De valóban ha egy Bsc. mérnökinfo nem menne, vagy nem akarod akkor egy CCNA certi is többet ér mint ez.

2023. febr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egy picit nekem is ez volt az elképzelésem, csak olvasgattam, hogy vannak a FOSZK-osoknak elég sor órájuk a BSc-t tanulókkal így gondoltam hátha jelentősebb képzést jelent, mint egy OKJ (most azt csinálom). BSc azért nem tetszik és nem gondolom, hogy eltudnám végezni, mert túl sok olyan tárgy van aminek nem látom az értelmét, miért kellene tanulni, lehet ez csak egy rossz látásmód, de én így látom.

Minden esetre így nincs más választásom szóval ha felvesznek akkor megtapasztalom milyen is ez a FOSZK. Köszönöm mégegyszer a válaszokat!

2023. febr. 7. 21:42
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat is!
2023. febr. 7. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!