Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan választanak szakot az...

Hogyan választanak szakot az egyetemre menők?

Figyelt kérdés

Csupán érdeklődési kör alapján vagy nézik az elhelyezkedési lehetőségeket és várható béreket? (pl Dunát lehet rekeszteni a sok jelentkezőből, éhbér,...)

A szívem engem is egy alulfizetett szakma felé vonz de ha az anyagiakat is nézem egy gazdag férj nélkül éhenhalnék😂😔

Komolyan egyáltalán minek éri meg manapság tanulni? Lehet hogy mire odajutunk hogy nyugdíjasak lennénk már nincs is nyugdíj...



2023. febr. 8. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Nekem szerencsém volt. Végzősként kiderült számomra mit szeretnék.


Kb úgy voltam vele, hogy nagyon sok matekot akarok tanulni, és kb semmi mást (utálom a fizikát, a kémia a kisebb rossz), infóból meg semmi tudásom nem volt.

Aztán kiderült számomra egy ilyen pályaorientációs eseményen, hogy nem muszáj nagy zseninek lenni a matematikusoknak, középszerűként is hasznos lehetek.


Tehát nálam az volt a fontos, hogy megtudtam egy új lehetőséget, ami 100%-ban egyezett a céljaimmal.

A fő szempont (egyébként nem feltétlenül helyesen) számomra az volt, hogy mi az, amit 3-4-5 évig szeretnék tanulni. A munkáról fogalmam sem volt. Elsősorban érdeklődés és affinitás alapján választottam, de szerencsémre ez egy nagyon kifizetődő szak is egyben.

Utólag is, minden szempontból a legjobb választás volt ez számomra.

2023. febr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekelt a matek és a fizika, és emiatt elmentem fizika szakra. És most is azt gondolom, hogy ha újra jelentkeznék, biztos hogy ide jönnék. Azon hogy mennyit fogok keresni vele nem nézegettem, mert úgyis lesz valami.
2023. febr. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Nem Magyarországból áll a világ.
2023. febr. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokan vannak akik azért mennek egy szakra mert menő meg népszerű meg sokat lehet vele keresni, de ha nem érdekli őket meg azt se tudják mire vállalkoznak akkor úgy nehéz lesz túlélni az egyetemi éveket. Sok ismerős ment kereskedelem, menedzsment meg egyéb gazdasági szakokra és sorban hagyták ott vagy ha le is diplomáztak nem abban helyezkedtek el, mert azon túl h szerintük “fenszi” a szak meg minden népszerű diák ilyenekre megy a gimiből rohadtul nem nézték meg a mintatantervet hogy ezek a szakok nem is olyan nagyon könnyen elvégezhetőek, totál másra számítottak aztán koppantak.

Nyilván van a másik csoport aki érdeklődés alapján választ, meg akinek van elképzelése hogy milyen jellegű munkát szeretne végezni a jövőben.

2023. febr. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Össze kell szedni azokat a dolgokat, amik érdekelnek téged, amikben jó vagy, és amik piacképesek. Ennek a háromnak a metszetéből próbáld kiválasztani, hogy milyen irányba mész tovább. Nem egyszerű ez, én is nagyon megszenvedtem vele. Hogyha szeretnél kapni egy személyesebb tapasztalatot, vagy csak jobban elbeszélgetnél erről a témáról, írj nyugodtan privátot ;)
2023. febr. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet hogy mire odajutunk hogy nyugdíjasak lennénk már nincs is nyugdíj..."


Állami nyugdíj egészen biztosan nem lesz, mire oda jutunk. Ez nem kérdés, hanem a nyugdíj rendszer működéséből adódó tény. Éppen ezért kell úgy takarékoskodni saját magadnak az általad megkeresett pénzből, hogy el tudd magad tartani majd nyugdíjasként is.

[link]


Ezért nagyon fontos, hogy az ember miközben a tehetségét kibontakoztatja, az álmait valóra váltja, közben azért pénzügyi tudást és tudatosságot is szerezzen és felelősségteljesen beossza a pénzét és körültekintően befektesse.

Nem muszáj feltétlenül olyan pályát választanod, amit utálsz, csak hogy jól fizessen, de ha értesz a pénzügyekhez és kedvezőbb gazdasági döntéseket hozol, akkor a szerelem szakmád kisebb fizetéséből is jobban tudsz kijönni, mintha fogalmad se lenne, hogy milyen pénzügyi döntésnek milyen következménye lehet.


Mindenkinek hasznos a pénzügyi tudás:

[link]

2023. febr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Matek szakon vagyok (nőként) és 40% a nők aránya.

Vannak köztünk olyanok is, akik modellkedhetnének is. És kb mind találtunk magunknak párt. Informatikus csajokat is ismerek, akik nagyon szépek.


A párodat meg sajnálom, hogy ilyen lenéző pasija van.

2023. febr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én elhelyezkedés, fizetés és munkakörülmények ( irodai, 8 óra és csók) alapján döntöttem, így lettem mérnök.
2023. febr. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
High value nőként könnyen találni gazdag férjet. Ha az vagy, nem aggódnék az alulfizetett álomszakma miatt.
2023. febr. 11. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!