Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ön szerint alkalmas-e egy...

Zapu kérdése:

Ön szerint alkalmas-e egy olyan személy az általános iskolai Szülői Munkaközösség tagságára, aki alperes egy gyermek személyiségi jogainak megsértése miatt indított perben?

Figyelt kérdés

Történt, hogy múlt pénteken gyermekem általános iskolai osztálya Szülői Munkaközösségének egyik tagja a Szülői Közösség 39 Szülőt számláló messenger csoportjában többek közt az én fiamat is név szerint említette, mint a 2 évvel idősebb fiát megfenyegető -és ezzel kislányát (aki történetesen a fiam osztálytársa) traumatizáló két gyermek egyikét.


(Ugyan nem a kérdés tárgya, csak plusz infó: a fiamnak tanúi vannak rá, hogy Ő nem fenyegette sem a 2 évvel és kb 10 kilóval nagyobb bátyót, sem annak húgát, aki az osztálytársa).



2023. febr. 20. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Amíg nem ítélik el, mindenképp (ártatlanság vélelme).
2023. febr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
"Ártatlanság vélelme" persze, de akkor pl. egy gyilkost is hagyjunk az utcán rohangálni, amíg nem lesz meg a Kúria ítélete?
2023. febr. 20. 19:01
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Ne most össze a kettőt. Igen, lehet tagja az szmk-nak, akkor is, ha neked nem tetszik. Továbbá az ártatlanság vélelme alap egy eljárásban.
2023. febr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezeket tudom, köszönöm.


Pontosítanom kell a kérdést, arra lennék kíváncsi, hogy a GYK látogatók szerint szavaznia kellene-e a Szülői Közösségnek arról, hogy a jogerős brósági döntésig felfüggesztésre kerüljön-e az érintett Szülőtárs SZMK tagsága?

2023. febr. 20. 19:51
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem.
2023. febr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amíg nincs elítélve érte marasztalóan, addig konkrét ok leváltásra nincs, a per kapcsán legalábbis. (Rossz a párhuzam is, ha egy gyilkost elkapnak, akkor őt a bizonyítékoktól függően vagy letartóztatásban tartják, vagy szabadlábon, de megfigyeléssel.) Ettől függetlenül az ügy körülményeire tekintettel nyugodtan lehet ülést összehívni és a tagságáról szavazni az aggályosnak nevezhető viselkedése miatt. Én úgy gondolom, hogy akármilyen csetepaté van vagy nincs a gyerekek között, ezt a gyerekeknek a szüleikkel kell megoldani, semmi köze az egész szülői közösségnek ehhez, és ilyen módon megszégyeníteni gyerekeket nem lehet és teljesen felesleges is, még jó, hogy nem írja ki valaki holnap, hogy Peti meghúzta a Julcsi copfját, amiért nem adta kölcsön a radírját. A jogerős bírósági döntés akár több év is lehet, csak mondom, főleg, ha akármelyik fél az ítéletet megtámadja, és megy tovább felsőbb bírósági fokra. Szóval, a jogerős bírósági döntésig felfüggeszteni teljesen felesleges, mert nem tudhatjátok, hogy mikor lesz az meg, még az is lehet, hogy az iskolát is kijárjátok. Inkább váltsátok le bizalomvesztés miatt, illetve nem tudom miféle tagság ez, le lehet-e váltani.

Az már csak mellékes, hogy egy ilyen volumenű dologért miért kell pénzt kidobni pereskedésre és minek kell a gyereket bíróságra citálással traumának is kitenni. Én a helyedben csak mélységesen lehordtam volna ugyanabban a chatcsoportban a taplóságáért a szülőt, amiért ahelyett, hogy veled rendezi le, meg felnőtt emberek módjára a gyerekekkel, inkább lejáratókampányt indít egy 8/10 vagy akárhány éves gyerekkel szemben, állítólagos fenyegetés miatt, aminek sem a megtörténtét, sem a meg nem történtét nem lehet igazolni.

2023. febr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!