Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fizikai, verbális és szexuális...

Fizikai, verbális és szexuális bántalmazás?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy a tanárok és diákok a hibásak, ha állandóan elégtelent és szaktanárit kap a hetedik osztályos öcsém? Az iskola színvonala alacsony, tehát ez biztos, de abban kételkedek, hogy más a hibás mindig. Sokszor kötözködnek vele.

-> Mit tehetnénk?

-> Hogyan hat a fejlődésére, későbbi életére a rossz iskolai tapasztalat?


Édesanyám a szülői értekezleten többször beszélt a tanárokkal és igazgatóval, illetve a rossz osztálytársai szüleivel, de semmi változást nem ért el.


Ma hazudott az öcsém, mert hazaérve mást állított, mint amiért szaktanárit kapott.

-> Hogyan vehetnénk rá, hogy ne hazudjon?


Az iskolában sok rossz dolog történik, és átvitetni máshova egyrészt az eredményei, másrészt az iskolák hiánya miatt nehéz lenne.



2023. febr. 24. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A kérdésben felsorolt dolgokat csinálja a tesód?

Ilyet nem csinálunk akkor sem, ha olyan a környezet. Vagy hogy érted, hogy más a hibás?

Ha annyira olyan a környezet, hogy ez ilyen "elvárás", mert ettől lesz menő, akkor onnan le kell lépni.

A tanárok abban hibásak ha ezt hagyják. Sok ilyesmire legyintenek, tudom. Szerintem a szaktanári is egyfajta legyintés, mert nem ott helyben oldja meg a helyzetet.

2023. febr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Huh, ez nehéz kérdés, nem irígyellek... :/


Biztos, hogy édesanyád "jól" beszélt a tanárokkal és az igazgatóval? Ha eleve úgy állt hozzá, hogy márpedig az ő gyermeke nem lehet hibás, akkor lehet, hogy félresiklott a párbeszéd (csak feltételezés, még mielőtt félreértenéd).


Miben hazudott az öcséd? Lényegi kérdésben? Ha igen, akkor tényleg lehet gond.


A leírtak alapján én megpróbálnék a helyi pedagógiai szakszolgálathoz fordulni és pszichológusi segítséget kérni.

2023. febr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem biztos h hazudott lányom azért kapott szaktanárit mert nem vette le kabátját 15 fokos terembe, másik meg (kár h ide nem lehet fotozni) Szaktanári szöveg : Óra latt kabátban ült a teremben figyelmeztetésem ellenére és azt állította fázik, én nem fáztam így biztos hazudott szaktanári figyelmezteésben..."

Másik : "fésülyével fésülködött pedig szoltam neki ne fésülküdjön"

Szerinted ezek után menyire veszem komolyan a tanárát ja 8.as a lány.

2023. febr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!