Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell egyetemi előadás...

Miért kell egyetemi előadás alatt végig beszélgetni? Ti tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés

Én sem vagyok olyan, hogy a másfél órás előadást mereven, mozdulatlanul ülöm végig, de eléggé zavarni tud, ha valaki szinte egyfolytában mondja a magáét, még ha halkan is.


Még ha éppenséggel figyelni tudok is tőle, nem értem miért kell a tanár minden harmadik mondatát kommentálni..



2023. márc. 1. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Ha valaki a nem katalógusos előadásra bemegy, hogy beszélgessen, azt egyáltalán nem tudom megérteni. Ha viszont azért jár csak be egy órára, mert katalógusos, akkor is nagyon tiszteletlen és zavaró végig pofázni, akkor inkább foglalja el magát csendben valamivel. Amúgy nekem volt egy olyan barátom, aki az elején ugyanarra a szakra járt, mint én. Az órákon mellette ültem, és idegesítő volt, de ő folyton beszélni akart hozzám az órán, amikor én figyeltem volna. Végén amúgy az első félév után ott is hagyta az egyetemet.
2023. márc. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

1


"Ha valaki a nem katalógusos előadásra bemegy, hogy beszélgessen, azt egyáltalán nem tudom megérteni. Ha viszont azért jár csak be egy órára, mert katalógusos, akkor is nagyon tiszteletlen és zavaró végig pofázni, akkor inkább foglalja el magát csendben valamivel"


Pont az a lenyeg, hogy ha katalogusos egy ora de a jelenletnek csak annyi haszna van, hogy a katalogust alaird, mert minden fent van online, akkor miert ne dumalnal a haverjaiddal halkan?


Nemtom ti melyik egyetemre jartok, de nalunk ahol koztudott h jelentektelen az ora latogatasa de van katalogus, akkor kb. mindenki dumal.


Ez az egyetem hibaja, hogy miert vezetnek katalogust egy olyan kurzuson aminek praktikai szempontbol haszna sincs, csak annyi, hogy a hallgato alairjon egy papirt, a tanar meg elmondja amit kell de o sem igazan akarja.

2023. márc. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azert nem beszelgetek akkor sem ha katalogusos oran vagyok, mert nem vagyok primitiv es felfogom, hogy vannak akiket erdekel az eloadas.
2023. márc. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Remelem kezet is mosol minimum 20 masodpercig minden alkalommal.
2023. márc. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általánosban meg gimiben én is pofáztam, mert kvára nem érdekelt semmi és kötelező volt bent lenni, de egyetemen én sem értem. Eleve nem is kötelező bemenni előadásokra. Ha katalógusos, akkor sem kéne pofázni. Meg elvileg érdekel, amit tanulsz, nem? Egy-két kivételtől eltekintve.


Én az elején összehaverkodtam egy lánnyal, de nem lettünk nagy barátok, elég érdekes hozzáállása van az egyetemhez. Mindennap elmondta, hogy "csak legyen meg a kettes", ő is pofázott mindig, felvette a legelső vizsgaalkalmakat, hátha meglesz és hamarabb szabad lehet, de nem mindig lettek meg persze, mert ba.szott tanulni.

2023. júl. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!