Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan szerezhetek teljes...

Hogyan szerezhetek teljes felmentést tesiből?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Biztos van, akinek lesznek ellenérzései az érveik miatt, de nagyon nem szeretnék tesire járni. Idén még oké, de jövőre semmiképp sem.

11.-es vagyok, nehéz faktokkal, mert orvosira készülök. Heti 12 órában sportolol, versenyzek. Nem arról van szó, hogy lusta lennék. Csak enyhén szólva a tanár folyamatosan keresztbe tesz nekem. Már idegileg nem bírom:/

Tudom, hogy a háziorvos szakvélemény nélkül nem menthet fel, még az iskola orvosra és a pszichológusomra gondoltam, hogy hátha. Esetleg egyéb ötletek?



2023. márc. 21. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Heti 3 tesi... nem kell emellé pluszba höbörögni, csak csináld a dolgom...


Van egy érzésem, a rád nézve negatív dolgokat elfelejtetted leírni...

2023. márc. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha van gerincferdülésed, lehet kérni felmentést. Háziorvossal utaltasd be magad ortopédiára, hátha ad róla felmentést. Bár ha rendszeresen sportolsz, kizártnak tartom, hogy ilyen jellegű gondod lenne, így nem indokolja semmi a felmentésedet.
2023. márc. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Magam is annak idején ortopédiáról kaptam a felmentést, azonban valós probléma végett. Értelemszerűen, ha versenyszerűen sportolsz, valószínűleg nincs semmilyen egészségügyi problémád viszont.
2023. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Iskola vezetőségnél bepróbálkozni esetleg a versenysportos igazolással? Talán ők elengedik ha jól meg tudod fogalmazni.
2023. márc. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ahova én járok, nem elég, hogy a tesitanárok, de az iskola vezetősége is úgy viselkedik, mintha sportiskola lennénk. Heti 5 tesi, nincsen sportolói felmentés, próbáltam egyesületi pecsétest, edzőm felhívta az iskolát, a szakosztályvezető is felhívta az iskolát. Ennek ellenére pl hétfő 8. Órában bent kell lennem tesin, mert óra van, úgy, hogy 5. Órám sincs már előtte (tehát délben vége az utolsó előtti órámnak, de 3-ig bent kell maradnom egy tesi óra miatt). Ezen kívül nem lenne problémám, egyáltalán az órával, ha nem az a tanár tanítana, aki tanít. Ő a sportolókat folyton hajtja, és azzal nincs baj, egy kis kardió soha nem árt, de utána mégis csak egész nap bűzlök a teremben.. Van a tanárnőnek egy kedvence, aki természetesen futó, szóval vagy futunk, vagy kosárlabdázunk egész évben (a kéz- és csukló mozdulatok a szöges ellentettje annak, amit nekem tökéletesen tudnom kell). Most a legújabb kiakadás az volt felém nézve, hogy nem voltam hajlandó kihagyni a faktomat, és elmenni egy kosárversenyre. Év elején határozottan kijelentettem, hogy semmilyen versenyre nem akarok menni, ezek után kedden valahogy mégis 3 testnevelő tanár szorított be a sarokba és üvöltöztek velem. Persze, szaktanári lett a vége.

A titkárság/igazgatóság reménytelen, osztályfőnök magasról szarik az osztályra, anyukámhoz nem akarok ezzel szaladni, mert na, 17 évesen csak megoldom a problémáimat. Iskola orvosnál lehet próbálkozok, meg a pszichológusomtól megkísérelek kisírni egy szakvéleményt.

Köszönöm a válaszokat, és bocsi, hogy ilyen hosszú lett

2023. márc. 23. 06:49
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére fizikálisan semmi bajom nincs, még egy lúd talpam se, gerincferdülés se, örülök is neki, de épp eszű orvos nem ad felmentést.
2023. márc. 23. 06:51
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Jól is teszi. Miért adna? Örülj neki, hogy részt tudsz venni a tesiórákon, mert egészséges vagy!
2023. ápr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!