Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan szerezhetek német...

Hogyan szerezhetek német felmentést? FONTOS!

Figyelt kérdés
3.-os gimnazista vagyok. Erős hármas tanuló. Az angol nyelv egész jól megy, de a német semennyire. Most mentem át gimnáziumba, ebben az évben. Különbözeti vizsgát kellett volna tennem évelején, de elmaradt, így vettek fel. Egész évben bejártam a német órákra, próbáltam tanulni, de semmi se ragadt rám. Pláne, hogy a többiek már rég túl vannak a "kezdeteken" én meg még csak a szavakat sem tudom. Most is épp, hogy átmegyek évvégén. Csak a tanár jó indulatán múlik. Van valami lehetőségem vagy az utolsó évben is szenvedjek?

2012. jún. 14. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az angol jól megy, akkor felmentést semmiképpen sem fogsz kapni, mivel nem vagy diszlexiás és van érzéked a nyelvből, az meg a másik, hogy utolsó évben nem szoktak felmentést adni, azt már gimnazista első-második évében kellett volna elintézni.


Osztálytársam csak azért kapott olyan papírt, hogy a németet tovább írhatja 30 perccel érettségin, mert már 3.-ban elintézték neki...

2012. jún. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs csoportbontás?

Amúgy max érettségivel tudod 'kiváltani' az órákat, tehát ha nem érettségizel le belőle (miért is tennéd ha nem ez az első nyelved + nem is megy..) be kell járnod. Tanulj, legalább amit felad a tanár és a szódolgozatokból, nyelvtani szabályokból, tételekből jó jegyeket tudsz szerezni, a többi meg sikerül ahogy sikerül.

Más megoldás még a különtanár vagy elmész egy nyári tanfolyamra, ott fel tudsz zárkózni.

nem is értem hogy vehettek át ha eddig nem tanultad a nyelvet??

2012. jún. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát átvettek. És most megbuktam. És azért kell megismételnem a 11. évet, mert nem tudok németül.
2012. aug. 22. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!