Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van-e értelme kettő faktot...

Van-e értelme kettő faktot választani?

Figyelt kérdés

Faktválasztás előtt állok, és azt hiszem töri-magyar faktokat választanám, mivel más nem igazán érdekel illetve másban nem is vagyok olyan jó mint ezekben, bár ezzel a 2 tantárggyal nincsenek jó, piacképes lehetőségeim.

A lényeg: kettő vagy egy faktot érdemes választani?

a magyar emelt érettségiről azt hallottam, hogy fájdalmasan nehéz, a töriről nem sokat tudok.

ha választanom kell érdeklődés szerint, akkor a törivel mennék.

Illetve a 2 fakt választást sem ajánlották az erről szóló órákon.



2023. márc. 22. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Hát figyelj, én három faktot vettem fel 11.-ben (köztük két nyelvet, amikből aztán év végén meg is írtam az előrehozottat), úgyhogy két fakt elvileg simán teljesíthető. A kérdés inkább az, hogy akarsz-e magyarból emeltezni. Azt pedig nem szoktak ajánlani, itt is számtalan kérdés van már róla. Ha pedig nem kell az emelt, akkor szerintem felesleges belőle a fakt.
2023. márc. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Töri magyar fakttal simán mehetsz jogra, ami ügyesen elvégezve eléggé piacképes. Nem tudom milyen iskolába jársz, de nálunk például ösztönözték a 2 faktot. A fakt nem egyenlő azzal, hogy muszáj 2 emelt érettségit is tenned, cserébe ha végigtanulod lelkiismeretesen akkor nagyon jó közép és nagyon jó emeltet írhatsz.


Ha nincsenek jogi ambícióid, akkor én inkább a törit választanám, a magyar műelemzés/reflektálás és az extra olvasmányok, versfelisemrés stb borzalmasan nehéz és sokaknak nem sikerül, hiába tanulnak rengeteget.

2023. márc. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Menjél emeltre mindenből. Azt nem a te tanárod fogja javítani muszájból, hanem olyan, aki önként vállalta, hogy kijavítja. Így mindenkinek jót teszel.
2023. márc. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

En biosz kémia fakton vagyok, mindkettőből emeltre megyek (most erettsegizek) ehhez képest 11.ben bioszon az emberek 80%a csak felvette mert nem tudott mit es amugy csak egy jó közép érettségit akart írni, kémiából ugyanez. Szóval nálunk az emeltes anyagok normális átadása 12.ben kezdődött mikor végre kaptunk egy normális tanárt. Sokan hiaba vesznek fel mondjuk 2 faktot csak 1bol emeltezik, időközben leadja. A magyar emelt nehéz nagyon igen, és azért mert szubjektív, és rengeteget kell olvasni régi műveket, régi költőket, verseket felismerni, nagyon jól kell tudni elemezni, és nem az van mint torinel hogyha leíró hogy a koreai háború 1960-63ig tartott akkor azt nem fogadják el, hanem el kell mert akkor volt, ehhez képest a magyarnal ha a tanár nem úgy gondolja simán athuzza.

Nekem egyik legjobb barátnőm ment emelt magyarra úgy, hogy imádta és az volt az egyetlen tárgy amit tényleg tanult. Hát, épphogy otos lett neki 63%al.


De a 2 fakt ötlete jó nagyon

2023. márc. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

"a magyarnal ha a tanár nem úgy gondolja simán athuzza."

Nem akkor húzza át, ha "nem úgy gondolja", hanem akkor, ha valami értelmetlen, se füle se farka véleményt ír valaki, amiből képtelenség kihámozni a lényeget, vagy ha a témához nem illő dolgokról ír (valószínűleg abban a hitben, hogy mindegy, hogy mit ír, csak minél több legyen... vannak ilyenek), ahelyett, hogy képes lenne megfogalmazni egyértelműen és nyelvileg igényesen, hogy mit is akar mondani tulajdonképpen.

2023. ápr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

a magyar fakt helyett még a német faktra is gondoltam.


angol-németet tanulok, de mivel angolból már van nyelvvizsgám, ősszel lerakom az előrehozott érettségit és akkor 5 óra felszabadul a héten.

németet 2,5 éve tanulok iskolában, és sajnos eddig nem vettem komolyan, nem sokra mentem vele, de így heti 5 órában tanulnám fakttal együtt, lenne még pár lyukas óram iskolában is, és itthon is rászánnék naponta 1 órát, amikor lehet, de hogy mire mehetek ezzel, nem tudom.

2023. ápr. 1. 10:46
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

"és akkor 5 óra felszabadul a héten"

Az pont elég lesz arra, hogy egy év alatt elfelejtsd, amit már megtanultál, ha nem használod a nyelvet továbbra is aktívan(!), nem csak sorozatokat nézve...


És mit fogsz csinálni azzal a heti 5 óra szabadidővel?

2023. ápr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"hogy mire mehetek ezzel, nem tudom"

Semmire...

2023. ápr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel a német a fakt is jó, a nyelveket sok helyre elfogadjak, illetve egy német emelt=b2es nyelvvizsga
2023. ápr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

bölcsész beállítottsággal nem tudok megélhetést szerezni (töri, irodalom, művészetek, film, filozofia, nyelvek) úgyhogy valószínűleg a jogi pályára megyek (ezt ajánlják/mondják a legtöbbet), hiába nem érdekel.

emellett még a pszichológiáról tudom hogy lehet vele egész jól keresni, és az jobban érdekel mint a jog, viszont abban kell biológiát tanulni, nem?


esetleg van valami tanácsotok, tapasztalatotok amiket megosztanátok?

2023. ápr. 1. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!