Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van-e értelme kettő faktot...

Van-e értelme kettő faktot választani?

Figyelt kérdés

Faktválasztás előtt állok, és azt hiszem töri-magyar faktokat választanám, mivel más nem igazán érdekel illetve másban nem is vagyok olyan jó mint ezekben, bár ezzel a 2 tantárggyal nincsenek jó, piacképes lehetőségeim.

A lényeg: kettő vagy egy faktot érdemes választani?

a magyar emelt érettségiről azt hallottam, hogy fájdalmasan nehéz, a töriről nem sokat tudok.

ha választanom kell érdeklődés szerint, akkor a törivel mennék.

Illetve a 2 fakt választást sem ajánlották az erről szóló órákon.



2023. márc. 22. 18:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"emellett még a pszichológiáról tudom hogy lehet vele egész jól keresni, és az jobban érdekel mint a jog, viszont abban kell biológiát tanulni, nem?"

Pszichológia szakon végeztem. Jelenleg pedagógiai szakszolgálatnál dolgozok pszichológusként pedagógus fizetésért, ami most 260 ezer nettó. Ebből próbálok annyit félrerakni, hogy tudjam magam tovább képezni (többszázezres szakképzésekkel, módszerspecifikus képzésekkel), és idővel elmenni magánba, ami megintcsak egy drága mulatság. Egy kórházban dolgozó klinikus biztos jól keres (csak éppen a klinikai szakképzésbe rohadt nehéz bejutni), meg a magánban dolgozó, évtizedek óta praktizáló, kialakult klienskörrel és többféle módszerrel rendelkező pszichológus is, de mi, pályakezdők nagyon nem.

Biológiát pedig igen, kell tanulni. A BA képzés első felében több bioszos tárgy is van, de később is előjön, főleg a kognitív és affektív órákon. Mesteren pedig szintén, ha klinikai irányba megy az ember. Nem kevés, nem könnyű, de azért közel sem egy orvosi, meg lehet tanulni, ha nem utálod nagyon/nem vagy nagyon rossz belőle. Ha viszont igen, akkor nem ajánlom ezt a szakot.

2023. ápr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"valószínűleg a jogi pályára megyek (ezt ajánlják/mondják a legtöbbet), hiába nem érdekel."

Ha előre tudod, hogy nem érdekel, semmi értelme elkezdeni. Csak az időt húzod vele, meg esetleg eltapsolsz vele ingyenes féléveket.


Előbb találd ki, hogy mi a célod azzal, hogy egyetemre menjél, másképp nem lesz hozzá elég motivációd, hogy valóban végig is csináld, hogy akkor is toljad tovább, amikor a legnehezebb. Maga az egyetem nem jó célnak. Vagy ha bármilyen diploma a cél, akkor válaszd a létező legegyszerűbb képzést, papírt azzal is szerezhetsz.


De inkább menj el dolgozni, mondjuk tölts el egy évet ügyvédi irodában adminisztrátorként vagy ilyesmi, hogy közelebbről lásd, mi vár majd rád jogi diplomával, hogy el tudd dönteni, valóban az-e az, amit szeretnél.

2023. ápr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!