Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy bírjátok a tanulást?

Hogy bírjátok a tanulást?

Figyelt kérdés
Mindig elfáradok tanulás közben, és nem bírom azt a rengeteg információt feldolgozni. Emiatt halogatom az elkezdést, de ha el is kezdem, akkor iszonyat gyorsan ráunok. Ti mivel motiváljátok magatokat arra, hogy leüljetek és ráerőszakoljátok magatokat a tanulásra meg a szorgalomra?

2023. márc. 23. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem a cél lebeg a szemem előtt. Középiskolában az volt a cél, hogy bekerüljek a kiválasztott egyetemre. Egyetemen pedig az ösztöndíj motivál, illetve az, hogy megszerezzem a diplomát. Persze vannak hullámvölgyek, de alapvetően szeretem amit tanulok és így nem nehéz visszatalálni az útra.
2023. márc. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Engem is borzasztóan érdekel, amit tanulok, de mégis nehezen tudom rábírni magam. Miért van ez?
2023. márc. 25. 18:36
 3/12 anonim ***** válasza:
Velem az van, hogy egyszer elolvasom az még érdekel, csak sajnos nem marad meg olyan szinten ahogy kéne ahhoz hogy átmenjek/jó orvos legyek. Ezért el kell olvasnom többször is, hogy megmaradjon. Én szerintem ez hasonló lehet ahhoz, hogy tetszik egy film, de nincs kedvem azonnal végignézni mégegyszer ugyan azt, mert az unalmas annak ellenére hogy nem tudok felidézni minden mondatot első végignézésre.
2023. márc. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

"halogatom az elkezdést, de ha el is kezdem, akkor iszonyat gyorsan ráunok"

Én nem a tanulással vagyok így, hanem mással... Szólj, ha megvan a titok... :)

2023. márc. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"nehezen tudom rábírni magam. Miért van ez?"

Azért, mert kamasz vagy.

Én viszont már nem vagyok kamasz. Akkor velem miért van ugyanez? :D

2023. márc. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
én sem vagyok kamasz :D
2023. márc. 26. 13:58
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Estin tanulsz, munka mellett az orvosin?

Ha nappalin, akkor még kamasz vagy huszonévesen is. ;-)

2023. márc. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

27 éves vagyok, nem vagyok kamasz :)

És miért kellene orvosi mellett dolgoznom?

2023. márc. 26. 17:34
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nincs olyan, hogy esti orvosi. Legalább ennyinek utánajárhattál volna, ha már a marhaságokra van időd. Fiatal felnőttek is gnanulhatnak, vannak akik jogászként kezdik el az orvosit vagy fordítva.
2023. márc. 26. 17:42
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

"nincs olyan, hogy esti orvosi. Legalább ennyinek utánajárhattál volna, ha már a marhaságokra van időd. Fiatal felnőttek is gnanulhatnak"

Nincs olyan, hogy gnanulhatnak. Legalább ennyinek utánajárhattál volna, ha már a marhaságokra van időd. ;-)

2023. márc. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!