Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A nemzetközi tanulmányok...

A nemzetközi tanulmányok büfészak?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 11. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Igen
2023. ápr. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Már a neve is egy vicc. Mi az hogy nemzetközi tanulmányok? Tanulod, hogy nemzetközileg hogy tanulnak vagy mi? Ha egy szaknak ilyen nevet adnak, kb. el se olvasom, hogy mire való.
2023. ápr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Használhatatlan saláta “szak”, nem jó semmire és szakmát sem ad. Felejtős.
2023. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Konkrét tapasztalatom nincs vele, úgyhogy javítson ki valaki, ha tévedek. Úgy hallottam, az vele a legnagyobb probléma, hogy ilyen szakma egyszerűen nincs. Több területről is tanulnak egy kicsit az oda járók, de semmiben nem lesznek igazán képzettek. Pl. ha valahova gazdasági végzettség kell, akkor egy gazdasági szakon végzett embert fognak felvenni, nem azt, aki nemzetközi tanulmányokra járt. És ugyanígy inkább választanak egy jogászt, szociológust, akár kommédia szakost, vagy bárkit, de nem azt, aki ezen a szakon végzett. Elméletben, laikusként jól hangzik, hogy mindenhez értesz valamennyire, de a gyakorlatban csak az jön át, hogy minden területen lesz nálad jobb, hiszen vannak, akik csak azt az egy dolgot tanulták. Kivéve persze, ha olyan mértékű protekciója van az embernek, de az meg minden területen így van sajnos.
2023. ápr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

volt NT-sként a négyes jól leírta a helyzetet, de én mutatnám ennek a jó oldalát is:

én tudtam hogy ez ilyen mindenből egy kicsit szak és pont ezért választottam ezt. nem tudtam hogy mire akarok specializálódnin, és úgy voltam vele, hogy ha erre a szakra megyek, akkor mindenbe belekóstolhatok és négy év alatt csak sikerül rájönnöm, hogy mi érdekel igazán, és akkor egy olyan mesterre elmegyek.

ez be is jött nekem.

ráadásul mivel nem terhelt le túlságosan az egyetem, így közben volt időm részmunkaidőzni is, szóval nem 0 munkatapasztalattal vettem át a diplomámat.


szóval az nt-t akkor ajánlom hogy ha úgy vagy vele, hogy biztosan tudnál tanulni nem csak 3 de utána még plusz 2 évet is mesteren, mert mester nélkül ez a szak fabatkát sem ér önmagában (másik opció hogy elkezdesz mellette dolgozni, mázlid lesz és kifogsz egy olyan munkahelyet amit szeretsz, tudsz fejlődni és el tudod képzelni magad azon a pályán hosszabb távon is. akkor elég munkatapasztaladon lehet és az jobban fog számítani mint hogy NT diplomád van )

2023. ápr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%
Ettől nagyobb büfészakot találni is nehéz talán még a környezetvédelmi technikus vagy klímakutató szakok ennyire nullák.
2023. ápr. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

A fenti (többségében tájékozatlan) hozzászólókkal ellentétben ez a szak egyáltalán nem eredendően értelmetlen: elsősorban diplomatákat képez, erre találták ki. Mivel azonban a külképviseleteken és a külügyminisztériumban az állások száma igen alacsony, ezért nehéz vele elhelyezkedni.


#6-nak pedig üzenem, hogy környezetvédelmi mérésekre, gyárak környezetterhelésének vizsgálatára szükség van. Erre a termelő üzemeket törvény kötelezi.

2023. ápr. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

"elsősorban diplomatákat képez, erre találták ki. Mivel azonban a külképviseleteken és a külügyminisztériumban az állások száma igen alacsony, ezért nehéz vele elhelyezkedni."


Meg ha el lehetne helyezkedni is hamarabb kerül valamelyik politikus gyereke, keresztfia, unokája stb. ilyen pozícióra, mint egy nemzetközi tanulmányokat végzett. Tehát semmire nem való. XD

2023. ápr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
73%
Olyan naiv a kérdés, hogy nem is tudni, valójában melyik része és mi a kérdés? Inkább válaszd az áru feltöltő szakot bármelyik nagy áruházban!
2023. ápr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!