Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik olyan, hogy a konzulen...

Létezik olyan, hogy a konzulensem miatt nem tudom leadni a szakdolgozatomat?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszabban a történet:

Elküldtem neki a leadás előtt több mint egy héttel a végleges, javított verziót, de sajnos sem aláírni, sem befogadni nem hajlandó egyelőre.

Segíteni nem nagyon segített a dolgozatban, mindig eltűnt hetekre, nagyon nehéz volt elérni. Ez hagyján, megírtam önállóan. Aztán mégis jött az észrevételeivel, ez nem jó így, az se jó, de a konkrét elképzeléseit nem osztotta meg velem... Aztán a végére 130 oldalt írtam, mert összesen 5 kutatást kellett végeznem hozzá, mert kitalálta, hogy a TDK-n kell indulnom a témával.

Ez nem jött össze, mert időközben teljesítettem minden tárgyat, és csak aktív félévvel tudtam volna indulni a konferencián. Ezt se én, se ő nem tudtuk előre. Őszintén szólva nem bánom, mert levelezős vagyok, főállásban dolgozom mellette, és olyan a munkám, hogy rendszeresen külföldi kiküldetésben vagyok, sokszor túlórázom is, nem is fért volna bele az időmbe.

Viszont azóta megorrolt rám, szerinte csak azért kellett volna új tantárgyat felvennem, hogy indulhassak a TDK-n, és megmondta, hogy én vagyok a sor legvégén, mert ő azokkal foglalkozik akik elindulnak.

Most épp azt mondta, hogy még kifogásolni valói vannak, de azt men mondta meg, hogy mi, és hogy majd a késedelmes leadás előtt 1 nappal elküldi... Utána kell még kijavítanom, és csak azután fogja befogadni a dolgozatomat. :(


A kérdésem igazából az lenne, hogy keresztbe tud nekem így tenni, hogy nem fogadja el, csak azért mert nem indultam neki a TDK-n? El tudja kaszálni az egész dolgozatomat? :( Vagy később lepontozni?

Van valami jogorvoslati lehetőségem, vagy így jártam, ki vagyok szolgáltatva neki?



2023. ápr. 28. 13:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető.


Ez esetben a HÖK-nél lehet érdeklődni jogorvoslatról. Illetve jövőre mással írod meg.

2023. ápr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 NTBS ***** válasza:
100%

Sok mindent megtehet.

Anno hasonló helyzetbe kerültem mint te.

2023. ápr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ez elég elkeserítő.

És ha választok másik konzulenst, akkor se tehet keresztbe? Sajnos mint megtudtam elég gyakran bírál és vizsgabizottsági tag is szokott lenni. :(

Pedig tényleg mindig tiszteletben tartottam amit mondott, javítottam amikbe belekötött, még ha nem is volt értelme. Csak emiatt a TDK miatt utál, pedig az nem is kötelező…

Gondolkodtam a konzulensváltáson is, de ez a téma csak nála volt, nekem pedig eléggé személyes kötődésű a téma, másról nem tudnék így írni. Akkor az eddigi munkám, a több mint 100 oldal és a rengeteg kutatás mind mehet a kukába?

(Itt nem szabadon választunk témát, hanem kiírja az egyetem és csak annál a konzulensnél választhatod akihez ki van írva.)

2023. ápr. 28. 14:36
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha a tanszékvezetőnél, esetleg rektorinál érdeklődnél, hogy ebben az esetben mi a teendő?

félreértések elkerülése végett lehet, nem árt egy másik tanárnak elküldeni a teljes anyagot, hogy dátumozva meglegyen, mikor lettél kész.

emellett a levelezési anyagot kinyomtathatod, gyűjtheted a bizonyítékot a saját magad védelmére. nyilván a pártját fogják majd, de a kérdés, mennyire akarsz beleállni és egy ügyészségi vizsgálatba belemenni...

2023. ápr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
7%
Semmi értelme a TDK-nak, nincs munkaerőpiaci potenciálja. Nekem is ajánlotta a témavezetőm de megmondtam nyíltan hogy egy ilyen nemzetközi kutatónak mint én vagyok megalázó lenne hogy egy egyetemi bohóc rendezvényen (TDK) indulok mikor komoly impakt faktoros újságokban jelentek meg a kutatásaim és a fejlesztett algoritmusaim. Abszolút megértette, ha egy releváns szaktekintély vagy nem tehet semmit veled, sőt örülhet hogy te írod nála a szakdolgozatot.
2023. ápr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A tanszékvezető helyettesnél érdeklődtem, csak őt tudtam elérni. Azt mondta, hogy fogadjam el hogy csak a késedelmes leadással, pótdíjjal kell számolnom… És hogyha akkorra se hagyja jóvá, akkor talán rászólnak. De egyébként lehet többet árt mint használ ha rászólnak, mert elég befolyásos, és mivel kevés tanár van nem szeretnék ha gondja lenne belőle. :(

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy kértem egy másik tanártól segítséget, tanácsokat, mert őt nem értem el. Úgyhogy át lett olvastatva mással is. De gondolom ennek sincs jelentősége, mert ha ő kitalálja hogy szakmai kifogása van, úgyse tudok mit tenni… Nem fogja kivizsgálni senki.

TDKra visszatérve korábban is mondtam neki hogy nem hiszem hogy indulok, de hajthatatlan volt, mert ő az összes hallgatóját el szokta indítani rajta.

2023. ápr. 28. 14:49
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vagy tovább mész, igazságtudatod okán vagy megalkuszol és úgy vagy vele, csak szabadulj mielőbb ettől a koszfészektől...

Még azt is mondom, talán lehet, érdemesebb újra kezdeni, más konzulensnél...

2023. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk konkrétan közölte a marketing tanszék vezetője, hogy aki nála akar szakdolgozatot írni, azzal csak következő félévben tud foglalkozni, mert most nem ér rá. Nem is ment hozzá senki.

Amúgy meg befogadni kénytelen lesz, max. kitol veled, későn adja vissza, és nem lesz időd a javításokat megcsinálni. Max. nem kapsz ötöst, de azért át fogsz menni.

Nem tudom ott hogy van, de én 2 szakdogát írtam, és mindkettőnél elég gáz volt az eljárás.

Az elsőnél nappalin jártam szakdolgozati szemináriumba, minden héten megbeszéltük, hogy mit fogok írni jövő héten. A kutatási módszerem az interjú volt, el is mentem két nemzetiségi iskolába interjút készíteni az iskolaigazgatókkal. Szerintem nagyon jól megcsináltam. Erre egy héttel a leadási határidő előtt közölte velem a prof, hogy az interjú az nem kutatási módszer. Csináljak kérdőívet, és osszam szét az iskolákban, hogy töltsék ki a szülők. 1 héttel a leadási határidő előtt, amikor egész félévben jártam hozzá konzultálni!!! Nem kicsit akadtam ki. Amúgy meg mi az, hogy az interjú nem kutatás? Minden szakdolgozattal foglalkozó szakirodalomban benne van. Szóval gondolkodtam, hogy most vagy csinálok egy kérdőívet, és kitalálom, hogy ki mit válaszolt volna, mert kiküldeni és kiértékelni már nem lett volna időm, vagy hagyom úgy, ahogy van. Végül az utóbbi mellett döntöttem, vártam is, hogy mi lesz. Négyest adott egyébként, és persze kifogásolta, hogy hol a kérdőív.

A második esetben meg leadtam a nőnek a szakdogám, átnézte, amit javasolt, azt ki is javítottam. Amúgy átnézte tényleg, foglalkozott vele, rendes volt. Viszont az értékelésben szó szerint ugyanazokat írta, amit előtte, és amiket átírtam, szóval már nem volt kedve még egyszer elolvasni. Mondjuk nem érdekelt, mert ötöst adott, csak azért fura volt.

2023. ápr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ismerős a történet... melyik egyetemről van szó?
2023. ápr. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem szeretném kiírni, nehogy később baj legyen belőle.

De privátban elküldtem.

Agrár terület, annyit elárulhatok…

2023. máj. 1. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!