Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az előző évekhez képest...

Az előző évekhez képest nehezebb volt az idei matematika érettségi feladatsor? Végzősök, hogy érzitek, könnyen hozható volt a 4-es vagy az 5-ös?

Figyelt kérdés

Tegnap hatalmas csalódás ért, mert nagyon nehéznek éreztem az érettségit, pedig 4-5 jegyeim voltak minden évben matekból. Az első részben lesz kb. 23 pontom. Én a 14-es és a választott 17-es feladatokat rontottam el igazán. Szerintem a 14-esben zéró pontom lesz, abszolút nem értettem azt a geometriai szöveges feladatot... A 17-esben részpontot el fogok érni, de nagyon gázos volt az is. A többi a 2. feladatrészből viszonylag jól sikerült, azokban 2-2 pontokat vesztek el átlagban. Ahogy számoltam, nagyon kétesélyes: 3-4 között leszek, a legjobb esetben 64 pontot érek el. De ez függ attól, hogy mire adható még pont.

Ti is elszúrtátok az érettségit? Vagy úgy érzitek, nagyon jól ment?

Az osztályomból már öten mondták, hogy tuti bukta lesz (szóbelizni reméljük eljutnak).



2023. máj. 10. 15:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%

Nem volt benne semmi nehézség de én egy budai gimnáziumba járó lány vagyok II. kerületi lakosként. Szerintem 94-97% közötti eredményt értem el attól függően hogy a javítótanár mennyire szigorú a levezetésem pontozásánál.


U.i: A 14-es feladatot egyáltalán hogy lehetett elrontani? Tök triviális volt...

2023. máj. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Menj már az any@dba! Senkit nem érdekelnek a meséid. Érettségit még életedben nem láttál
2023. máj. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
55-60 körül lett, de hatalmas csalódás. A régebbieket 70-90 körülire írtam.
2023. máj. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3%

"55-60 körül lett, de hatalmas csalódás. A régebbieket 70-90 körülire írtam"


Dehogy írtad te meg annyira, ha valamit 90%-ra írsz az azt jelenti hogy van logikai készséged, akkor kizárt dolog hogy a mostani csak 55%. Az én fiam azt mondta hogy 98% minimum amit elért szóval azt kell hogy mondjam hogy az apjától örökölte az eszét mert az apja is nagyon okos és tehetséges Úriember.

2023. máj. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
19 pontom lett,plussz amit még részpontként kapok,remélem meglesz a 25 pont.Elkeseritö,amúgy se voltam nag, matekos,de reméltem pár egyenletet stb amiket begyakoroltam.Hát az nem volt.
2023. máj. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Pedig de, a 2022 májusit 91-re írtam, most meg 55-60 körülit számoltam a megoldókulcs alapján:(
2023. máj. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
ChatGPT 4.0 és WolframAlpha PRO-val puskázva megoldottam 95%-ra
2023. máj. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Sokkal nehezebb volt, mint amire lehetett számítani (legalábbis amire én számítottam). És ezt nem azért mondom, mert most írtam; én bármelyik középszintű matekot meg tudom írni 100%-ra, de 90%+-ra biztosan abban az esetben, ha valamit elszámolnék. De ezen volt egy-két olyan feladat, amin nekem is kicsit gondolkodnom kellett, valamint sok olyan volt, ami nekem megy csípőből, de másnak nem biztos.


Összevetve az elmúlt 5 év feladatsoraival, láthatóan nehezebbre csinálták.

2023. máj. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Legalább 30%-al rosszabb lett mint az előzőek amiket gyakoroltam. Az új feladatok miatt futottam ki az időből ezért elkezdtem kapkodni és nem fejeztem be az 5 öst..

Ha megcsináltam a prímtényezős felbontást, de nem írtam fel hatványalakba, adnak arra legalább egy pontot? :/

2023. máj. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én néhány éve érettségiztem, de ma megcsináltam kíváncsiságból. Anno 91%-ot írtam.

Most függvénytáblázattal 70%-ot sikerült összehoznom.

Biztos vagyok benne, hogy ha gyakorlom és rutinba vagyok (tehát középiskolába tanulok) akkor 10-15%-al jobb lehetett volna, de összességében én is azt mondanám, hogy nehezebb volt mint pár éve.

Viszont messze nem lehetetlen.

2023. máj. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!