Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az előző évekhez képest...

Az előző évekhez képest nehezebb volt az idei matematika érettségi feladatsor? Végzősök, hogy érzitek, könnyen hozható volt a 4-es vagy az 5-ös?

Figyelt kérdés

Tegnap hatalmas csalódás ért, mert nagyon nehéznek éreztem az érettségit, pedig 4-5 jegyeim voltak minden évben matekból. Az első részben lesz kb. 23 pontom. Én a 14-es és a választott 17-es feladatokat rontottam el igazán. Szerintem a 14-esben zéró pontom lesz, abszolút nem értettem azt a geometriai szöveges feladatot... A 17-esben részpontot el fogok érni, de nagyon gázos volt az is. A többi a 2. feladatrészből viszonylag jól sikerült, azokban 2-2 pontokat vesztek el átlagban. Ahogy számoltam, nagyon kétesélyes: 3-4 között leszek, a legjobb esetben 64 pontot érek el. De ez függ attól, hogy mire adható még pont.

Ti is elszúrtátok az érettségit? Vagy úgy érzitek, nagyon jól ment?

Az osztályomból már öten mondták, hogy tuti bukta lesz (szóbelizni reméljük eljutnak).



2023. máj. 10. 15:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
30%
Még jó hogy ezek semmibe nem fognak beleszámítani, akár 30% akár 90%, az életbe sem kérdezik meg, egyetemen meg ha matekkal megy az ember, ott úgyis teljesen mást fog tanulni ebből a tárgyból. De az egót lehet vele egy ideig simogatni. Akinek kevesebb pontja lett, azzal sincs semmi baj, akinek nagyon könnyű volt? Örüljön neki, de ne hasonlítgassa már magát mindenkihez :/ Mi lesz később, ha már most ilyen kompetitív valaki.
2023. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Hát, én meg úgy vagyok vele igazából hogy nem volt benne nehézség. Én egyáltalán nem éreztem nehéznek, de persze mindenki máshogy van ezzel. Sokkal nehezebbre számítottam.

Nekem nem volt kb semmi felkészítésem, egy nagyon gyenge szakközépbe járok.. Nagyjából csak annyi tudást szereztem meg amennyit saját magamtól foglalkoztam vele. Pár korábbi érettségi feladatsorral gyakoroltam meg néztem videókat és annyi volt de én nagyon megszerettem a matekot komolyan.

Eredetileg 90% körülit szerettem volna és arra mentem, de sajnos becsúsztak itt ott figyelmetlenségi hibák. Így kb 80% lesz ahogy néztem a javítókulcsot. Jobban is sikerült volna ha jobban odafigyelek, elég hülye hibáim lettek amit amúgy simán tudtam volna csak elnéztem. Pl amikor ki kellett számolni a keletkező forgástest térfogatát, én automatikusan a forgáshenger térfogatképletét írtam ki, holott a csonkágúláét kellett volna. Ha csak a testre fókuszálok akkor nyilván tudtam volna hogy az nem is henger hanem csonkagúla, csak a forgás szó megvezette az agyam hirtelen :D A több pontot számító részfeladatok pont jók lettek, csak az ilyen 2-3 pontos részfeladatokat hibáztam el. Az első rész is nagyon könnyű volt, az utolsóban veszítettem a pontot a többi hibátlan.

Tehát ha rendesen odafigyelek akkor magasabb eredmény is összejött volna. De én így is nagyon örülök neki amúgy, ahhoz képest hogy a tanárunk nem foglalkozott azzal hogy milyen lesz az érettségi csak meglegyen szóval max a kettes szintre készített fel, nagyon is jót hoztam ki. Elég kilátástalannak éreztem a helyzetem hogy hiába tenni szeretnék érte hogy jót írjak nem kapok segítséget meg mindenki mesélte milyen nehéz a matek érettségi, aztán én is megvoltam róla győződve hogy hú de nehéz lesz és nehezen hittem el hogy 3-asnál jobb lehet majd. És tessék, meglesz az 5-ös. Így hogy megtapasztaltam én is, megnyugodtam és örülök hogy átélhettem. Nagyon szeretem a matekot, ne kövezzetek meg :D De én el is játszottam a gondolattal hogy szívesen tennék emelt matekot is később. Ha így a semmiből ilyet tudtam elérni akkor ha méginkább belemegyek a témába, foglalkozok vele és magántanárhoz járok akkor még magasabb szintekre tudnám vinni a matekomat.

2023. máj. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Tom Benko ***** válasza:
37 évvel ezelőtt érettségiztem. A mostani első feladatsort pl. fejben, hat perc alat toldottam meg. Nagyon nehéz volt.
2023. máj. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Kólauborkával ***** válasza:

Szerintem nehezebb volt, mint az elözö évi. Úgy néztem, hogy több gondolkodós és kevesebb sablon feladat volt benne.

Nyílván annak aki vágja a matekot nem nehéz, de a többség? Nem szereti a matekot így azt használni sem tudja rendesen.

2023. máj. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!