Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha Digitális kultúrát tanulok,...

Ha Digitális kultúrát tanulok, akkor érettségizhetek informatikából?

Figyelt kérdés

Utálok keresgélni, mert elkezdem és rám szakad milliónyi dolog.


Szóval egy ideje érdekel az informatika, a gépek, mégse azt választottam faktnak. Olyan vagyok hogy ha már valamibe belekezdtem végigviszem, így a földrajz fakultáción maradok. Jövőre kétlem hogy engednék felvenni mert a matekot minden matekosnak muszáj, hogy legyen +1 óránk készülni érettségire. Az így is 3, mikor 2 az engedett.


Az első kérdésem, az a fő. Általános gimnazista osztályba járok, 11. osztály. Ezért digi kult. van, de az infó faktosok az infó érettségire készülnek..gondolom. Tudom hogy van mind2 érettségi fajta is, de inkább megkérdezem.


A 2. kérdés az lenne hogy mivel nem járok faktra, jövő májusig feltudnék készülni, egyedül, itthon középszintűre? Elég sok idő, de ez lenne a 6. tárgyam. Ezzel mondjuk csak 5-öt kéne tanulni mert emelt angolra nem tervezek oly sokat készülni.


Az órákon igazából csak Word, Excel és weboldal készítés volt. Az utolsó elég rég.


Megjegyzés: Mivel a matek és infó tanár túl gyorsan tanít, jobban is járok azzal hogy magamtól dolgozom fel az anyagot. Tapasztalat.



2023. máj. 29. 14:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Okayy..köszönöm első a hasznos választ.


Szóval most hogy tudom hogy no informatika, megnéztem a mintafeladatokat

(a 24-est) és jó hír hogy rémlenek dolgok.


Attól függ mit nevezel programozásnak 7-es, de nem, nem programoztunk, pedig érdekel. Láttunk kódokat, pontosabban HTML kódokat ( mint írtam weboldal csontvázakat csináltunk), másolgattuk őket, kaptunk magyarázatot de örültem hogy ha beértem a tanárt, nem hogy figyeljek.

2023. máj. 29. 18:59
 12/13 NTBS ***** válasza:
Nem, digitális kultúrából tudsz.
2023. máj. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
#11: a programozást nevezem programozásnak. Ha nem világos a szó jelentése, akkor ott van baj. Nem biztos, hogy ezt a tárgyat érdemes választanod.
2023. máj. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!