Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Máshol is ilyen nehéz témaveze...

Máshol is ilyen nehéz témavezetőt találni?

Figyelt kérdés

Elvégeztem minden tárgyamat a mesteren. Középszerű tanuló vagyok, egyetem mellett dolgozok, nem az egyetem a fő prioritás. Bejártam, tanultam, megírtam a ZH-kat/vizsgákat. Nem nagyon bratyiztam senkivel, se emberekkel, se oktatókkal. Emiatt nemsok embert ismerek. Most viszont le kell adni a témabejelentőt, és senki nem vállal el. 2 hónapja kezdtem el tanároknak írni, de vagy azzal ráznak le, hogy már rég tele vannak, vagy vissza se írnak. Személyesen is kerestem őket, de úgy is mindig tele voltak.


A BSc-s szakdolgozatomnál is ez volt. A HÖK intézett nekem egy témavezetőt, aki persze csak papíron volt az, sose láttam, sose hallottam róla. De legalább megtudtam írni a szakdolgozatomat.



2023. máj. 31. 15:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve még azt hozzátenném, hogy konkrét témám van.
2023. máj. 31. 15:20
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom máshol hogy van, hozzám 2 tanár jött oda felajánlani ezt. Igaz, az egyikkel pl együtt is dolgoztam.

Ez kis szak, nem vagyunk sokan, a tanárok lelkesek, segítőkészek.


Szerintem ez egyetem/szakfüggő, de persze aki ismer oktatókat, vagy kiemelkedő órán, annak könnyebb dolga van.


Én egy évvel végzés előtt (nyáriszünet előtt) választottam témavezetőt.

2023. máj. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A témád szerint illetékes tanszékvezetőnek vagy intézetigazgatónak írd meg emailben a problémádat. Ha ők sem segítenek pár héten belül, akkor az oktatási dékánhelyettesnek írj, ő látja el ugyanis az oktatással kapcsolatos felügyeletet. Ha tőle sem kapsz segítséget, az oktatási rektorhelyetteshez fordulhatsz. Beiratkozott hallgatóként a témavezetőhöz jogod van, s ezt a jogot nem tagadhatják meg tőled.
2023. máj. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajna sok helyen ez van, nálunk is. Valakit a tanár keresett meg, hogy lenne-e kedve nála írni, más meg úgy kuncsorgott a sokadiknál, mire elvállalta valaki, aki aztán el se olvasta időben a szakdogát, és úgy kellett plusz határidőért kuncsorogni szintén, hogy leadhassa. A kedvencem az, amikor egy neves tanár alatt fut a témavezetés, közben meg mindig más PhD hallgatóra van rásózva a dolgozat olvasása és a véleményezés. Aztán a végén meg azt se tudod már kinek írj vele kapcsolatban, mert egyik a másik ellen beszél, hogy mit javíts még.
2023. máj. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak alapképzést végeztem SZTE-n, nálunk ez egyáltalán nem volt jellemző. Én egy tanárra írtam rá, egy héten belül visszaírt és egyből elvállalt. A félév végéig, vagyis májusig kellett témavezetőt találni, februárban, a félév kb. második hetében már megvolt. Akivel beszéltem, senkinek sem volt olyan problémája, hogy nem vállalták el. Pedig nem tartom magam kiemelkedőnek, egy órám volt azzal a tanárral, de COVID miatt az is félig online, és mégis egyből elvállalt.
2023. jún. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!