Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fakultációt és érettségi?

Fakultációt és érettségi?

Figyelt kérdés

Most kilencedikes vagyok, jövőre kell fakultációt választanom, ha mondjuk matekot és németet választok, de rögtön a fakultációnak az első évében, az októberi vizsgaidőszakban leérettségizek németből, akkor

a, kell új faktot választanom?

b, nem kell tovább bejárnom a német faktra?


(megj: 2 faktot kell választanunk)



2023. jún. 4. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy egy tárgyból érettségizhess, először osztályozót kell tenned. Ha letetted az osztályozókat, utána nem kell bejárnod az adott tárgy óráira, így faktra sem.

Ha a ti sulitokban kötelezően 2 faktot kell felvenni, akkor gondolom a német helyett kell valami mást választani, de ez iskolánként eltérő, úgyhogy az osztályfőnöködet kérdezd meg.

2023. jún. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk pl úgy van, hogy dönthetsz, hogy érettségi után be szeretnél-e járni. Én angol fakton vagyok, most tettem belőle közepet, ősszel szeretnék emeltet, addig bejárok. Utána már nem, de nálunk nem is kell választani újabb faktot.

Szóval a legjobb, ha megkérdezed az ofődet, mert ez tényleg iskolánként változó.

2023. jún. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!