Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a matek szóbeli érettségi?

Milyen a matek szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés
Egy emelt matek szóbeli érettségin mit kéne tudni? Ez csak irl feladatmegoldás vagy mit kell tanulni? Hogyan épül fel ilyen felelet? Kapok egy tételt és mondjak el mindent ami eszembe jut? Kapok kérdéseket? SOS csütörtökön érettségizem.

2023. jún. 5. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a mozaikos kidolgozott tételekből tanulok. Tudni kell 1 bizonyítást, legalább 1 definíciót helyesen, 3-4 alkalmazást, ami matematikatörténet is lehet. Kapsz egy feladatot is, az max 8 pont. Plusz ugye kifejted a témát, aminek a felépítésére és a tartalmára is jár pont. Kérdezni csak akkor fognak, ha valamit nem vagy rosszul mondtál el, amúgy csak a tétel címét kapod meg. Előtte van 30 perc kidolgozási időd még.
2023. jún. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A feladatmegoldásnál lehet a táblára írni?
2023. jún. 7. 16:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én tanárom (szóbeliztet emelt szinten) azt mondta ritka, hogy engedik a táblára írást, a lapodról kell elmagyarázni, hogy miért lett az a megoldás. Én úgy tudom azért nem olyan bonyolultak a feladatok, hogy ne tudd érthetően elmondani szóban.
2023. jún. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na hogy sikerült?
2023. jún. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

11-es tételt húztam, szerintem elég szutyok az egész, nehéz beblöffölni, de a lehetőségekhez képest jól ment.

A felkészülési idő elég hasznos, rájöttem hogy kell bebizonyítani, hogy (x^n)'=n*x^(n-1) (3 perccel a felelet előtt megvilágosodtam), a feladat pedig várható módon irtó könnyű volt.

Maga a felelet úgy ment, hogy ledaráltam a feladatmegoldást, aztán elkezdtem magyarázni kb. mindent ami így eszembe jutott. Próbáltam ilyen elcseszett szaknyelvvel leírni a dolgokat, de szerintem közben rájöttek, hogy sarlatán vagyok... Végén kaptam kaptam 2-3 kérdést (+egyet közben, amikor fogalmam se volt miről magyarázok, bámultunk egymásra a vizsgáztatóval nagy boci szemekkel, aztán mondta, hogy akkor inkább menjünk tovább). Amúgy így leírva nem hangzik túl jól, de szerintem egész faszára sikerült :D

Amúgy a képlettár elég hiányos, nehéz rá építkezni és még mindig nem tudom felfogni, mi az ördögért kell egyáltalán szóbelizni emelt matekon.

2023. jún. 9. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!