Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME 0 fizika tudással?

BME 0 fizika tudással?

Figyelt kérdés

BME gépészmérnökire mennék.

Néztem a követelményeket, és elfogadják a történelmet meg a magyart is. Emelt töriznék(kell 1 emelt), matekból csak közepet tennék jövőre kb ilyenkor.


Viszont 0 fizika tudásom van. HA, úgy adódna, hogy felvesznek akkor nyílván próbálnék magamtól ismételni, átnézni a gimis fizikát, de ilyen gyér tudással, h kb gőzöm sincs mi az az elektron, lehetséges bent maradni?

Szerintem a kellő szorgalmam megvan hozzá ,azzal nincsen baj, de elmagyarázzák(vagy legalább átvesszük[ha nem annyira segítőkész a tanár]) az elejétől?


Mondjuk lehet, hogy fel se vesznek, de az más kérdés xd



2023. jún. 18. 20:38
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
68%
Hát középiskolában nem sok szó esik arról, hogy itt amúgy vektorokkal szórakozunk (pedig vektorokat ott is tanulnak matekból), csak a képleteket magoltatják.
2023. jún. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát, amíg sokaknak még a képletek se férnek a fejükbe, addig kár lenne őket vektorokkal ijesztgetni... ;-)
2023. jún. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"itt amúgy vektorokkal szórakozunk (pedig vektorokat ott is tanulnak matekból), csak a képleteket magoltatják"

A középiskolás fizika könyvben épp elég szó esik a vektorokról. Támadáspont, hatásvonal, ellenerő, ilyesmik (sőt, ilyesmikek).

2023. jún. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
67%

"A középiskolás fizika könyvben épp elég szó esik a vektorokról. Támadáspont, hatásvonal, ellenerő, ilyesmik (sőt, ilyesmikek)."

Igen, van róluk szó, de nekem nem tűnt fel, hogy bármi közük lenne ahhoz, hogy v=s/t, a=v/t meg F=m*a...

2023. jún. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%
Miért, fizika könyvben mi lehet vektor? Az éves nemzeti jövedelem, Petőfi Sándor vagy a meztelen csiga?
2023. jún. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
21%
Ha van szorgalmad, nagyon ajánlom, hogy próbáld meg. Én a GPK-n mechatronikára járok amúgy. Sokkal gyengébb egyetemen végeztem a BSc-t, nagyon sok alaptudásom nem volt meg, ami egy itt végzettnek igen. Nem gimis fizika. Hanem dinamika, meg irányítástechnika, optika pl... mégis az évfolyam élmezőnyében vagyok. Kitartás, szorgalom, és marha nagy akaraterő... Te is meg tudod csinálni, hidd el, megéri.
2023. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"egyetemen végeztem a BSc-t"

Ő viszont még nem is érettségizett, nulla tapasztalata van róla, hogy hogyan kell egyetemi szinten önállóan tanulni, stb...

2023. júl. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!