Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME 0 fizika tudással?

BME 0 fizika tudással?

Figyelt kérdés

BME gépészmérnökire mennék.

Néztem a követelményeket, és elfogadják a történelmet meg a magyart is. Emelt töriznék(kell 1 emelt), matekból csak közepet tennék jövőre kb ilyenkor.


Viszont 0 fizika tudásom van. HA, úgy adódna, hogy felvesznek akkor nyílván próbálnék magamtól ismételni, átnézni a gimis fizikát, de ilyen gyér tudással, h kb gőzöm sincs mi az az elektron, lehetséges bent maradni?

Szerintem a kellő szorgalmam megvan hozzá ,azzal nincsen baj, de elmagyarázzák(vagy legalább átvesszük[ha nem annyira segítőkész a tanár]) az elejétől?


Mondjuk lehet, hogy fel se vesznek, de az más kérdés xd



2023. jún. 18. 20:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
85%
A mechanikát gyakorlatilag teljesen nulláról tanítják, és egy totál más szemlélettel, mint amit a középiskolában mantráznak a gyerek fejébe. Úgyhogy lehet jobb is, hogy nem volt annyi fizikád :D
2023. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
55%

"elfogadják a történelmet meg a magyart is"

De miért???? :(((

2023. jún. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
12: Én nem tudom a kérdező honnan szedte a törit, itt vannak a követelmények gépészmérnöki szakra: [link]
2023. jún. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
28%
Ki fogsz bukni, de hajrá.
2023. jún. 22. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
0%
Hagyd a BME-t, indokolatlanul nehéz egyetem. El lehet végezni, de vért izzadnak a legjobbak is. Kérdés, hogy megéri-e?
2023. jún. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:

11

Ebben van valami. Én végig 5-ös voltam fizikából is középiskolában, de az egyetemen alig tudtam teljesíteni, mert inkább jelentett hátrányt egy csomó beidegződés, mint bármiféle előnyt.

2023. jún. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"totál más szemlélettel, mint amit a középiskolában mantráznak a gyerek fejébe"

Csak úgy dióhéjban mégis mi a különbség a kettő között?

2023. jún. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
71%
Lehet, hogy nagy P helyett kis f-el jelölnek valamit. :D
2023. jún. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

17: középiskolában a mechanika kimerül abban kb hogy v=s/t, a=v/t meg F=m*a, ami egy végtelen nagy leegyszerűsítés. Alig esik szó arról, hogy a mechanikában valójában vektorokkal és mátrixokkal számolunk, a legtöbb feladat gyakorlatilag képletbehelyettesítés, meg 2 szám összeszorzása :D


Az alkalmazott mechanika az valójában kőkemény lineáris algebra. A műszaki mechanika tanszéken így állnak hozzá az elejétől fogva.

2023. jún. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
De hát az nem elvi különbség, hanem számítási módszer változás a matematikai tanulmányok fejlődésével.
2023. jún. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!