Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért tüntetnek, hűbörögnek a...

Miért tüntetnek, hűbörögnek a tanárok? És miért van ez a nagy felháborodás?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy volt egy olyan terv, hogy be lehet őket hívni napi 9 órára is.

Ami elég vicces, mert törvény szerint egy átlag dolgozót simán bhívhat a főnöke. Nálunk legalábbis volt, hogy 2-4 hétig is 10 órákat dolgoztunk, és utána néztem anno és teljesen szabályos volt.


Azt meg nem értem, hogy ha egy tanár (átlagosan) 6-7 órát tart egy nap, (nekünk anno max. ennyi óránk volt a suliban) akkor miért van bajuk ezekkel?


Nekem az is fura, hogy nekik van óránkén 10-15 perc szünet, mert ugye akkor nincs tanítás, szünet van, akkor ez miért nem elég nekik?


Illetve ott van a 2-3 hónap nyári szünet. Ennél is többet akarnek?

Én ezt nem értem.

Nem tudom mennyit kapnak, de egy átlag magyar, (és most NEM a fals statisztikára gondolo, keres kb. 180-220 ezret.


2023. jún. 23. 23:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%

Ebből is látszik, hogy beléd kár volt a tanítás...


"Illetve ott van a 2-3 hónap nyári szünet."


Aztán ezt te miből számoltad ki? ...

2023. jún. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem rám kell haragudni. Egy barátom mondta ezeket.

De írhatnál azért valaki lényegeset is. Kötekedni azt tudsz, oké...

Amúgy meg igaz, kb. 2-3 hónap a nyári szünet.

2023. jún. 24. 00:22
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
Az megvan, hogy ahhoz, hogy egy tanár egy tanórát normális minőségben megtartson, ahhoz készülnie is kell?
2023. jún. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Miért kötekedés az, hogy leírom, hülyeségeket beszélsz? ...


De rendben, nézzük végig az "érveidet"


"Úgy tudom, hogy volt egy olyan terv, hogy be lehet őket hívni napi 9 órára is."


Nem tudom, hogy ez pontosan hogy volt, de a lényeg, hogy a tanárokat nem a kétkezi munkásokkal kellene ilyen téren összehasonlítani. Elvégre azért végeztek egyetemet, hogy ne kelljen annyit gürcölniük, mint a kevésbé iskolázottaknak. Ráadásul, míg te hazamész és csicsikálsz, addig a tanároknak van bőven otthon is dolguk, hogy zökkenőmentesen mehessen a másnapi óra. És akkor még a mindenféle portfóliók írásáról nem esett szó.


"Azt meg nem értem, hogy ha egy tanár (átlagosan) 6-7 órát tart egy nap, (nekünk anno max. ennyi óránk volt a suliban) akkor miért van bajuk ezekkel?"


Pont amiatt, amit leírtam. Ha heti 40 órát akarnának dolgozni, akkor elmennének árufeltöltőnek, ahol kétszer annyit keresnének tized annyi felelősséggel...


"Nekem az is fura, hogy nekik van óránkén 10-15 perc szünet, mert ugye akkor nincs tanítás, szünet van, akkor ez miért nem elég nekik?"


Mert gondolom te 8 órában megállás nélkül húzod az ekét a földeken... Neked is van mindenféle szüneted. Az a 10 perc egyébként pont annyira elég, hogy elmenjen WC-re és felkapja a cuccait a következő órához. Ezzel szemben te a szüneteiden azt csinálsz, amit akarsz.


"Illetve ott van a 2-3 hónap nyári szünet. Ennél is többet akarnek?"


Hivatalosan a tanév június 15-ig tart, de van, ahol tovább (például nálunk a helyi suliban pénteken volt a tanévzáró, addig a tanárok bejártak). A nyári szünet pedig nem szeptember 1-ig tart, hanem már előtte 2 héttel be kell menniük, különféle adminisztratív dolgokat elintézni, felkészíteni a termeket a tanévkezdésre, stb. Szóval legnagyobb jóindulattal is 2 hónap az a 2-3, ami ráadásul nem alanyi jogon jár nekik, hanem AKKOR VESZIK KI A SZABADSÁGAIKAT, amit te kb. akkor veszel ki, amikor akarsz, ők pedig csak nagyon indokolt esetben vehetik ki év közben.


"Nem tudom mennyit kapnak, de egy átlag magyar"


Tételezzük fel, hogy te elhatározod, hogy 5-6 évet szopsz egy egyetemen, utána a végzettséged után a garantált bérminimumot kapod. Igazságosnak éreznéd?


És akkor még nem is esett arról szó, hogy a tanárok nem a bérezésüket tartják a legnagyobb problémának...

2023. jún. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%

Na hagyjuk... Troll vagy vagy csak szimplán sötét? Mi az hogy 2-3 hónap? Nem tudod kiszámolni, hogy június 16-tól augusztus 31-ig mennyi idő telik el? Ez kb. 3. osztályos matek. De az amúgy is a gyerekek szünete. Azt kb. száz helyen írták már le, hogy a tanároknak ennél kevesebb van, nekik júliusig valamint augusztus 20 után be kell menni a suliba. Az hogy a haverod mit mondott nem hiteles forrás, szóval se magyar, se informatika, se töri órán nem figyeltél, mert ezeken kellett volna tanulni az információ kereséséről és a forráskritikáról is.

Az, hogy mennyit dolgoznak meg nevetséges állítás a részedről. Az megvan, hogy azokra az órákra fel is kell készülni valamikor? A megírt dolgozatokat ki is kell javítani? Az adminisztrációt is meg kell csinálni. Ezeken túl még kismillió programot szervezni. Ez is a tanári munka része. Amit itt állítasz az kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy az eladó is csak annyit dolgozik, hogy kipakolja és a vevőknek odaadja a terméket és azzal nem foglalkoznál, hogy pl. azt a cuccot meg is rendeli és át is veszi, mert nem magától fog ott teremni a boltban.

Óránként 10 perc szünet tudod mire elég? Hogy kiküld a gyerekeket a teremből, összepakolj, átérj egyik teremből a másikba és kipakold a cuccod, megnyisd a gépen a következő órán használni kívánt dolgokat stb... Esetleg a WC belefér. Persze, ha nem vagy ügyeletes pl. a folyosón. Akkor rohanás van, WC nincs. Vagy te a saját munkahelyeden szünetnek számolod azt az időt, amíg egy másik helyre átmész bármiért?

Miért nem rád kell haragudni? A haverod max. neked beszélt hülyeségeket (ha igaz egyáltalán) te meg ideböfögted mindet, kb. helyi mindent tudó, tutit megmondó stílusban. Akkor meg ne csodálkozz a következményeken.

2023. jún. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

3. Másnak nem kell? Mindenkinek tudnia kell azt amit a suliban tanult. Ki ne találd már, hogy egy mérnök fejből tud mindent! Ha meg igen, akkor az a mérnök tényleg 100%-ban tud mindent!


4. Jajj nem modod. Tanultak és még otthon is van dolguk? Mi? Ha tudják a tananyagot, akkor mégis mit kell tanulniuk?

És akkor miért nem mennek el olyan helyre ahol több pénzt kapnak? Ez nem az állam (vagy bárki más) hibája!

Nem azt csinálok amit akarok. Kb. 2x 10-15 percem van enni és nagyjából 2x 5 percem van WC-re. Ennyi az én "nagy" szünetem!

Húúú, meg ne sajnáljam őket. Van "csak" 2 hónap szabadságuk. Jajj nekem.

Igen, igazságos! Ha valaki anyira hülye, hogy egyetem után (ami amúgy csak 4 év!) elmegy és szar pénzért dolgozik, akkor megérdemli!!! Jogos!


5. Megvan a matek. De ha ezek a "tanárok" tényleg jártak egyetemre, akkor minek felkészülni, tudják az anyagot vagy nem? Nem? Akkor nem is jártak egyetemre?

Készülni az órákra? Ne nevettess már! Minek készülni, ha évekig azt tanulták? Ja, hogy nem? Cigiztek meg piáltak? Ohh, bocs, én kérek elnézést!



A lényeg, hogy a kormánynak vagy bárki is hozta az új szabályokat: IGAZA VAN.

Ott rohadjon meg az összes tanár ahol van, ha nekik ez nem tetszik és nem képesek váltani!

2023. jún. 24. 02:35
 7/21 Justinianus ***** válasza:
64%
Igazából nincs is már szükség tanárokra, mikor ilyen sok okos, művelt ember van az országban. :)
2023. jún. 24. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

Máris meg van a napi "utáljuk a tanárokat mert keveset dolgoznak" kérdések győztese.


Ha egy tanár heti 22-26 tanórát tart (45 perces) az nem azt jelenti hogy ennyit dolgozik csak. Az órára készülni is kell (dolgozatjavítas) és ezt még Pintér Sanyi is elismeri. Egy egyetemi tanárnak heti szinten csak 10-12 órát kell tartania. Akkor szerinted az egyetemi tanárok is csak heti 10-12 óra munkáért kapnak teljes fizetést?


A diáknak valóban 2,5 havi nyáriszünete van. A nyári szünet alatt van az érettségi. Jellemzően a tanárok nyári szünete július elejétől augusztus 20 utánig tart.


Ha annyira keveset kellene dolgozni tanárként óriási fizetésért akkor miért van tanárhiány? Miért nem állnak sorban a tanárok az iskolába előtt hogy tanítani akarok?

2023. jún. 24. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
30%

Egyebként én közigbe dolgozok, itt is alapjába véve az a közhangulat nálunk, hogy kevesen értjük, miért hisztiznek a tanárok. Hogy máshol is így van-e fogalmam sincs, viszont kívülállóként egy átlag ember valóban csak ennyit lát, hogy "ezeknek semmi se jó, mindig sírnak, pedig 2 hónap nyári szünetük is van, csak 6 órát dolgoznak stb".


Az igazság az, hogy valahol mindkét oldalnak igaza van, mégha most lepontoztok is emiatt. Sokszor a tanárok is tényleg nagyon előadják magukat, hogy mennyire nehéz munkájuk van, mennyit készülnek rá, dolgozat javítás stb. Készülni kell órára....


Egy mérnökön nincs felelősség, amikor egy épületet tervez, vagy műszaki ellenőriz, hogy stabil-e, nem életveszélyes stb? Egy orvosnak nem stresszes a mindennapja? Egy rendőrnek, katonának, tűzoltónak? Ezek mind sokkal több stresszel és lemondással járó szakmák. Egy köztisztviselő is bértábla szerinti éhbérért intéz ügyeket a hivatalba, foglalkozik mindenféle höbörgő ügyféllel, mégse szokott sírni és tüntetni a fizetés miatt, pedig sokuk jogászként vagy közgazdászként van közigben, tehát még tanultak is ugyanennyit egyetemen, vagy még többet ennél is.


Egy átlag tanár valahogy mégis szereti állandóan hangoztatni, hogy neki mennyire nehéz és fontos a munkája. Most őszintén, mit tud hibázni, ami életeket változtat meg? Ne gyertek azzal, hogy a gyerek sorsa dől el, mert rohadtul nem azon múlik egy gyerek sorsa, hogy véletlen rosszul lett kielemezve egy sor valamelyik Arany János versből, vagy elszámolt egy képletet a matektanár. Én pl. egy közepes tanuló voltam gimiben, semmi se érdekelt, és utáltam a sok baromságot. Azóta kiváló minősítésű diplomám lett, amit csak magamnak köszönhetek, én készültem fel emelt érettségire, magamtól tanultam meg mindent.

2023. jún. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

Te vagy troll vagy vagy sötét.


A tanárnak nem az a készülés, hogy megtanulja a tananyagot (bár néha nem árt az új kutatási eredményeknek utánanézni), hanem kitalálja, hogy az adott anyagot az adott diákoknak hogyan adja át, ehhez anyagot készít, dolgozatot javít stb.

A mérnök se tud mindent fejből, de munkaidőben néz utána annak, ami a munkájához kell.


És senki nem mondta, hogy csak a tanároknak fontos a munkája, de ha a díjazását nézed eléggé alul vannak fizetve.


Többek között az lenne a feladatuk, hogy nyitott gondolkodású, a dolgokat több oldalról megvizsgáló emberek kerüljenek ki az oktatásból. Ez a kérdés bizonyítja, hogy sajna ez sokszor nem sikerül.

2023. jún. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!