Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szlovakiabol Magyarorszagra...

Szlovakiabol Magyarorszagra szeretnek menni továbbtanulni, hol tudnhatnak meg tobb informaciot a pontokról?

Figyelt kérdés
Szlovakiaban teljesen mashogy van a felveteli mint Magyarorszagon, es felvin nem nagyon tudom hol keressem ezeket, mert hallottam hogy a szlovakiai angol erettsegi nalatok emelt szintű nem szamit, de ezt nem ismeri el minden egyetem. Jo lenne ilyeneket tudni, mert akkor el kene mennem emelt szintut csinalni Magyarországba. Valaki tudna segiteni a pontokban, akinek van tapasztalata, illetve hogy hogyan mukodik ez az egesz rendszer?

2023. jún. 25. 22:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés, hogy találd ki milyen szakra szeretnél jelentkezni. Valóban nem számít emelt érettséginek a külföldön tett vizsga, ha olyan egyetemre jelentkezel, ahol kötelező, akkor muszáj leszel emeltezni.


2024-től minden egyetem magnak dönti el, hogy mit kér a felvételihez, a felvin erről még nincs részletes infó, november végén/december elején kezdődik majd a 2024-es felvételi időszak, addig ne is várj onnan konkrét infókat (bár 2024-es pontszm kalkulátort tettek már fel). inkább az egyetemek oldalát nézegetném a helyedben.

2023. jún. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
2021-ben jelentkeztem a győri Széchenyi Egyetemre. Nekem nem kellett emelteznem semmiből, a szlovák érettségimet emelt szintűnek számították be. Ha azóta nem változott a rendszer akkor neked is elég a sima szlovák érettségi.
2023. jún. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!