Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minden ének tanár tud énekelni?

Minden ének tanár tud énekelni?

Figyelt kérdés

Tanító szakra vettek fel, végülis átmentem az alkalmasságin de nincs atom jó hangom. Választhatom így az ének tantárgyat? Amit majd taníthatok 5-6. osztályban is.

Vagy csak az megy ének tanárnak aki nagyon jól énekel?


2023. aug. 2. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy ének tanár legyél nem kell brutál tehetségesen énekelned. Ha van zenei hallásod és ritmusérzéked meg fogsz felelni. Nekem volt olyan ének tanárom, akinek teljesen átlagos ének képességei voltak. Ha szereted és ez érdekel válaszd nyuogodtan, közben amúgy js fejlődni fogsz.
2023. aug. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem vagyunk már olyan helyzetben, hogy ének tanárnak minden képesítés nélkül felvennének egyes iskolákba.


Sok értelme nincs is, csak kitölti az órarendet.

Én inkább KRESZ-t vagy elsősegélyt oktatnék helyette.

2023. aug. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%

#2

Szerencsére kutyát nem érdekli az ilyen okostojások véleménye. 😃

2023. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

"Én inkább KRESZ-t vagy elsősegélyt oktatnék helyette."


Azoknak éppúgy semmi értelme mint az éneknek, esetleg a tudatlan proli sofőröknek hasznos akiknek olyan alacsony az IQ szintjük hogy csak ilyen alacsony egzisztenciájú munkakörben tudnak érvényesülni.

2023. aug. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ének jó dolog és jó tantárgy. Minden szempontból.

A testnevelés is az. Csak nem heti 5 órában tornaterem nélkül... Az ének sem lenne jó heti sok órában. Ilyenkor mindig eszembe jut a most már képesítés nélküli megundámbundámozott Balog püspököt,esperest vagy mi a fene, amikor a parlamentben énekelte a csitári hegyek alatt... hogy legyen mindennapos ének. Beteg az az ember egy kicsit.

2023. aug. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Volt a tanárin ének szakos szaktársam. Nyilván azért kell jól énekelni, de semmi extra. Egy ének szakban nem is az éneklés a legdurvább. A rengeteg ilyen-olyan elmélet, rengeteg tárgy, stb. Húzós azért.
2023. aug. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4 A KRESZ hasznos mert rengeteg fiatal, tinédzser korút gázolnak el elektromos rollerrel pl. illetve satuféket is nagyobb számban miattuk kellett nyomnom mert átrohangálnak az úton, biciklivel szétnézés nélkül kihajtanak, STOP táblát nem ismerik, stb stb...


Az elsősegélyhez érvnek elég ha annyit mondok, hogy a kórházon kívüli újraélesztések sikeressége 5-10% közé tehető. A szám magáért beszél. Borzasztóan alacsony és annak köszönhető, hogy az emberek nem tudják, hogyan kell megvizsgálni a beteget és hogyan kell újraéleszteni.

2023. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kresz oktatás igen fontos lenne szerintem is, a honvédelem, vagy hittan órák helyett pl inkább. az éneklés sok készséget fejleszt a gyereken, amik nem nyilvánvalóak a hittan-honvédelem meg csak agymosás


Az elsősegélyt oktatni meg szerintem felesleges, mert az emberek úgy se segítenek, nem emlékeznek az elsősegélyen tanultakra. Nekem volt elsősegély órám gimiben, és a vezetői engedélyemhez is kellett vizsga... ez volt 10 éve semmire sem emlékszek, nem mernék hozzáérni senkihez se, és szerintem a nagy többség így van ezzel

2023. szept. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!