Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gólyatábornál tapasztaltátok,...

Gólyatábornál tapasztaltátok, hogy csak korlátozott létszámmal szervezi meg az iskola (középiskola), vagyis rögtön kirekeszt egy csomó gyereket?

Figyelt kérdés

Fiam idén kezd egy Budapesti technikumban (középiskolában), ahol most augusztus elején döbbentettek rá minket, hogy a 3 napos gólyatáborba csupán a gólyák harmadát fogadják. Erről persze nem tájékoztattak júniusban a nulladik szülőiértekezleten. Akkor csupán informáltak, hogy lesz gólyatábor augusztus utolsó hetében.

Fiam lelkes volt, menni szeretett volna, de nem fért bele a létszámba. Most teljesen kiábrándult az iskolából, pedig még el sem kezdte. Mi szülők is fel vagyunk háborodva, hogy egyfajta kirekesztéssel kezdik a diákok az iskolát. :-( Ezt mégis, miként képzelik vajon?

(megjegyezném, nem szegregációról van szó, hanem, akik korán jelentkeztek, azok fértek be, akik később, lemaradtak róla)



2023. aug. 10. 16:19
 1/5 anonim válasza:
82%
Ez aljas húzás az iskolától.
2023. aug. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is szemétség! Minősíti az iskolát!

Még soha nem hallottam ilyen gólyatáborról! Vagy szerveznek vagy nem, de ha van, akkor minden új diáknak joga van részt venni.

2023. aug. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Ignorálni kellene az iskolát...

Vagy amint lehet, lelépni onnan!


A morál mindenekfelett!

Legyen egy suli gyenge, legyenek sz...ok a tanárok, legyen putri az iskola, legyen eldugott helyen, de a morál mindig legyen meg, mert azt kell fejleszteni leginkább a kamaszoknál - az erkölcsöt. Márpedig ha a suli működése nem morális, akkor mit várjunk el majd az év folyamán...

2023. aug. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
A mi technikumunkban is kb a fele gólya fér be, nekem ez rém fura, de mit tudok tenni, gyorsan befizettem, le ne maradjon a kölyök. Én amúgy arra gondolok, hogy talán a szakiskolások kevésbé akarnak részt venni rajta a tapasztalatok alapján, és ezért alakult így ki ebben a suliban.
2023. aug. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Felsőoktatási intézetekben, ahol nagy létszámú szakok/táborok vannak, ott van létszámlimit, de középiskolában még nem hallottam ilyenről. alszeg későn kerestek/találtak szállást, és ez lehet az oka, de mindenesetre elég parasztmunka.
2023. aug. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!