Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha újból felvételiztem elfogad...

Ha újból felvételiztem elfogadják a kreditjeimet?

Figyelt kérdés
Egyszer már újból felvételiztem és akkor volt már kreditelismerésem.

2023. aug. 17. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
A hatályos egyetemi kreditelksmerést szabályozó rendeletek és az oktatási keretrendszerünk jellegzetes struktúrája alapján, hadd világítsak rá néhány kulcsfontosságú aspektusra. A 2020/I. számú "Kreditelismerési és Átvételi Eljárásokról" szóló egyetemi rendelet 14. cikkelye szerint, ha egy hallgató az egyetemen belül, vagy annak más karán újból kezd egy képzést, és ezt már egyszer korábban megtette, a korábban elfogadott kreditek ismételt elismerésére csak korlátozottan van lehetőség. A rendelet 15/B. alpontja kiegészítően kimondja, hogy ezen ismételt elismerés csak akkor lehetséges, ha az adott tanulmányi egység nem került módosításra az elmúlt három év során, ami a 2022/IV. számú "Tanulmányi Egységek Aktualizálásáról" szóló rendelet alapján történik. E két jogszabály összefüggése, valamint a kreditrendszer dinamikája következtében a korábbi kreditek ismételt elismerése nem magától értetődő és egyedi elbírálást igényel. Összegzésképpen: ha már egyszer részesült kreditelismerésben, az ismételt felvételi esetén nem garantált az ismételt kreditek elfogadása.
2023. aug. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Viszont ha ugyanarra a szakra felvételiztél újra, arra is figyelj, hogy összeadjám a féléveket, tehát nem olyan mintha tiszta lappal kezdenél.
2023. aug. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, hogy érted ezt?
2023. aug. 20. 10:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy összeadódnak a félévek. Pl. van egy szak ami 4+2 féléves. Neked összesen 6 féléved van államin letenni ezt a szakot, függetlenül attól, hányszor felvételizel újra, mert összeadják. Éppen ezért a 7. félév már mindenképpen fizetős lesz. Nem tudom te mire jelentkeztél, de a tantervben előírt félévek + 2 szokott lenni, amiért még nem kell fizetni.
2023. aug. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!