Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Le tudok érettségizni emelt...

Le tudok érettségizni emelt szinten történelemből, ha csak az utolsó évemben kezdek készülni rá?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A szak, amit kinéztem, elég népszerű, ezért gondolkodom, hogy kellene egy 2. emeltet csinálnom. Már van egy angolom, amit el is fogadnak, de szeretném kimaxolni a pontjaimat amennyire csak lehetséges, és ha jól értelmeztem, jár intézményi pont emelt történelemre (az angollal ellentétben). Most leszek végzős, eddig másmilyen faktra jártam, és különösösebben nem is foglalkoztam a történelemmel, 9-10.-ben ötös, 11.-ben négyes voltam belőle.


Bár már leadtuk, hogy milyen faktra szeretnénk járni ebben az évben, gondoltam, megkérdezem van-e lehetőségem utólag beiratkozni törire. Mennyire reális azt hinni, hogy fel tudok készülni az emeltre, ha csak idén kezdek el tanulni és csak egy évig járok faktra? Mekkora hátránnyal kezdem?



2023. aug. 21. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Melyik ez a szak?

Szerintem elég necces, attól függ mennyit tudsz

2023. aug. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
SZTE kereskedelem és marketing :)
2023. aug. 21. 10:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez tőled is függ, nem tudom milyen gyorsan tanulsz.

Próbáld minél gyorsabban átismételni a tavalyi faktos anyagot

2023. aug. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell túlmisztifikálni.

Egy év nagyon sok mindenre elég, a történelemre pl. egészen biztosan az.

Csinálj egy jó időbeosztást (pl. heti szintűt, mert a napi szintűvel tuti, hogy csúszni fogsz, de a heti szint elég rugalmas), és tavasszal hagyj min. 1 hónapot csak az ismétlésre!

2023. aug. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy tanév alatt készültem fel töri emeltre (szombatonként jártam a Magister Universitas előkészítőjére) munka mellett. 5-re érettségiztem.
2023. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Simán. Én anno emelt bioszra és kémiára készültem fel kb 10 hónap alatt. Bioszból faktos voltam 11. óta, kémiából csak nagyon kicsi előismeretem volt.. de sikerült, bár sok szorgalom kellett hozzá. A töri szerintem egy fokkal könnyebb:) Menni fog, bízz magadban. Ha elbizonytalanodnál, gondolj arra, hogy egyetemen ennyi idő alatt sokkal sokkal többet kell megtanulni, és ha egy egyetemistának sikerül, akkor rajtad sem foghat ki egy töri emelt. Neten keress rá az emelt töri követelményrendszerre, és az alapján tanulj. Az összefoglalja mit kell oda tudni. Azon felül nem kérdeznek semmi mást.. illetve oszd be melyik nap mit tanulsz, hogy biztosan a végére érj.

Hajrá!

2023. aug. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Belinkelem, közben megkerestem neked. Tekerj lejjebb, és ott vannak a témakörök:

[link]

2023. aug. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki, különösen az utolsó :) Ahogy számolgatom a pontokat, még ha nem is lesz ötös, mindenképp megéri megpróbálnom
2023. aug. 22. 20:48
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetetlen, volt egy osztálytársam aki októbertől napi szinten törizett+ hétvégén is készült, tényleg nagyon sokat tanult, 90% körülit írt. Ő elkérte a faktosoktől a jegyzeteiket, ezt neked is tudom javasolni
2023. aug. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!