Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3 hónap alatt fel tudnék...

3 hónap alatt fel tudnék készülni az emelt szintű történelem érettségire?

Figyelt kérdés

2015-ben érettségiztem 96 %-ra közepen.

Most az újrafelvételin gondolkizom, ezért írta. Tudom, hogy csak 2 napom van. Elég elvetélt ötlet, de szerintem nem lehetne olyan lehetetlen.


2018. febr. 12. 23:01
 1/9 anonim válasza:
Figyelj, én magyar emeltre akarok felkészülni három hónap alatt úgy, hogy középszinten nem is érettségiztem (külföldi vagyok). Én azt mondom, vágjunk bele. ;) Ha tényleg tanulsz ez a három hónap alatt, akkor fel bírsz szerintem. De nagyon kíváncsi lennék, mások mit mondanak. :)
2018. febr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ott az egyetem is nekem, heti 4 nap.

Meg ugye fizetős is lenne.

Szerintem se lehetetlen :)

2018. febr. 12. 23:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Fel lehet készülni, nem olyan nehéz az.


Milyen szakra jelentkeznél?

2018. febr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
89%

A kreszvizsgámra 3 nap alatt tanultam meg szinte nulláról az anyagot, a középszintű érettségire 2 és fél napot tanultam (1 négyesem lett a többi ötös). Egyetemen volt olyan tárgy, amire be se jártam előadásra meg semmi és a vizsgára 3 nap alatt tanultam meg az anyagot hármasra.

3 hónap bőven elég egy emelt érettségihez, ha kb. minden nap tanulsz, akkor még csak nem is kell olyan sokat egyszerre. Pl. 3 hónapig napi 3 óra tanulás. esetleg ha téged érdekel, akkor még többet is foglalkozhatsz vele és mondjuk tanulsz délelőtt 3 órát meg még este valamennyit, vagy ahogy be tudod osztani. A legfontosabb, hogy kb. óránként tarts egy kis szünetet; igyál vizet, menj ki wc-re, egyél ha már kezdesz éhes lenni stb.

3 hónap majdnem a világ összes ideje arra, hogy egy ilyet megtanulj.

2018. febr. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért az nem ugyanaz, mint a KRESZ vizsga.

Meg én egyetemre is járok közben.

2018. febr. 13. 13:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Simán, ha elég motivált és elhivatott vagy. Kövesd a követelményrendszert: először azt tanuld meg, amit középszinten kérnek, ezután tanuld meg az emeltet.
2018. febr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én szintén tavaly februárban jelentkeztem töri emeltre napi 4 óra tanulással 91%-os lett ha van kitartásod simán megy ez egyik legkönnyebb érettségi a történelem. Nem jártam faktra.
2018. febr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Gyerekek nem tudom...

Tudom, hogy a legkönnyebb. Viszont nekem heti 4 nap be kell járnom az egyetemre, vizsgák stb. Szüleimnek mondtam, de lehurrogtak.

Azért kellene, hogy ne kelljen az utolsó 1,5 évemet kifizetnem. Eddig 6. félévig fizetősöm voltam, most már mindegy.

Még alszom rá egyet.

2018. febr. 13. 19:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia

Hasonló helyzetben vagyok, csak én dolgozom már teljes állásban és most veszünk majd lakást. Mondjuk én angolra mennek, csak az a baj hogy azt se tudom mi lesz fel év múlva :D így nehéz tervezni egy főiskolát. Én lehet csuszok az emelt érettségivel. Bár nagyon agyalok én is h mégis beadjam-e.

2018. febr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!