Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tárgyfelvétel és kreditek?

Tárgyfelvétel és kreditek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Keresgéltem az egyetem oldalán, de nem nagyon találtam egyértemű választ ezzel kapcsolatban. Az Eltén kezdtem meg tanulmányaimat jogász levelező szakon. Holnaptól tárgyfelvétel, viszont hallottam, hogy a kreditek is mérvadóak ebben, és úgy kell felvenni őket, hogy meglegyenek a kreditek. Honnan tudom mennyi kell? vagy ezt kiírja a Neptun?



2023. aug. 31. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
A mintatantervet nézd meg. Nagy átlagban 30 kreditet szoktak javasolni félévenként, de azért ez sok dologtól függ. És a szabadon választható tárgyak közül is el kell végezni néhányat.
2023. aug. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Átlagban 30/szemeszter.
2023. szept. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Első félévben simán vedd fel a mintatanterv tárgyait, semmi extrát. Meglátom, hogy hogy megy aztán 2. félévtől vehetsz fel plusz tárgyakat.


Nektek nem volt gólyatábor/gólyahét/neptun oktatás/valami eligazítás?


Ilyen alapvető dolgokkal mint a kredit rendszer működése, mintatanterv, tárgyfelvétel már tisztában kellene lenni..

2023. szept. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pótfelvételis vagyok. Csak most hétfőn tudtam meg hogy felvettek. Ezért próbálok most gyorsan utánanézni mindennek. Nagyon új sokminden.
2023. szept. 1. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!