Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire járok feleslegesen...

Mennyire járok feleslegesen iskolába?

Figyelt kérdés

Szóval az a problémám hogy van egy szakmám (pincér) és egy érettségim. Én vendégtéri(pincér)szaktechnikusnak jelentkeztem ezzel.

Azt mondták ha tanultam valamit vagy szintvizsgáztam akkor kaphatok felmentést. De ha kapok felmentést hogyan tanulom meg a technikust? Most feleslegesen iratkoztam be vajon?



#érettségi #pincér #technikum #vendégtériszaktechnikus
2023. szept. 7. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, ha szakírányú szakvizsgád van, akkor 2 év helyett egy év alatt rátanulhatod a technikust, magyarul amit már tanultál, azt nem kell újra.
2023. szept. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolom arra a tanórára kapsz felmentést.
2023. szept. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ha kapok felmentést hogyan tegyek technikusi vizsgát? Amúgy nekem 2 éves a képzés
2023. szept. 7. 12:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. Abból kapsz felmentést, amit már tanultál, amíről már van papírod.
2023. szept. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a pincér, de én pincér technikust akarok letenni. Az ágazati alapvizsgáig kell tanulni cukrászt szakácsot és turisztikát is. De hogya vizsgázok pincérbe ha felmentek belőle? Mindenre nem emlékszek és nem is technikum szintet tanultam előtte, azért szeretnék technikumot
2023. szept. 7. 13:37
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem nagyon akarom felmentetni magam mert az online oktatásból aztán semmi sem maradt meg
2023. szept. 7. 13:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Na mégegyszer, abból a pincéres tananyagból mentenek fel, amiből elvégezted már a szakiskolát, ergo elvileg értesz hozzá. terítés, borbontás, díszítés. A többi, technikusi szintű dolgot fogod tanulni hozzá pluszban, mittomén, készletszámítás, leltár, marketing, nem értek hozzá ennyire.
2023. szept. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen már kiderült, osztályfőnököt megkérdeztem. Köszi a válaszokat🙂
2023. szept. 10. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!