Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Munka mellett napi kb hány...

Munka mellett napi kb hány óra tanulásra van szükség, ha valaki levelezőn akarja elvégezni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Ki hogy tapasztalta, hogy tudja munka mellett elvégezni levelezőn?

2023. szept. 14. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk pontosíthatnád, hogy milyen egyetem. Én jogra járok,nem egyszerű. Gondolom egy mérnöki sem lenne az, de egy könyvtáros igen.
2023. szept. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most végeztem levelezőn adattudomány szakon. Átlag kb heti 10 órát tanultam, plusz amikor beadandó volt, arra heti 1 teljes napot még pluszban rászántam. Tehát kb napi 2 órát tervezz be minimum. Nyilván szaktól függően.
2023. szept. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as: szerinted egy tanító vagy óvodapedagógus büfészakos?
2023. szept. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as, ez sztereotípia, hány ilyen szakra jártál? Bölcsészkaron töriből, magyarból tudod, hogy milyen hatalmas mennyiségű olvasmánylista van?

Én magyar szakon végeztem nappalin, és az tény, hogy az egyes szemináriumok nem voltak olyan nehezek, de a szigorlat kizárólag a szerencsén múlott, és nem is sokaknak sikerült elsőre.

Levelezőn végeztem el a Külkert, és bár voltak szórótantárgyak (statisztika, analízis), alapvetően sokkal kevesebbet tanultam, mint a nappalin. Ami eleve megkönnyítette, hogy volt egy tantárgyhoz egy darab tankönyv, ami a magyar szak után nagy felüdülés volt. Ott ezer különböző szaklapból, könyvből nem tudom miből kellett az anyagot összevadászni. Volt, amit csak kézikönyvként tudtál a könyvtárban elolvasni.

Nyilván második diplomaként azért az embernek már vannak tanulásmódszertani ismeretei is, meg több tantárgyat el tudtam fogadtatni.

Szóval nem volt annyira vészes, itt is inkább csak vizsgaidőszakban kellett tanulni. Akkor mindig kiírattam magam betegállományba.

Az is könnyebbség volt, hogy két középfokú nyelvvizsgához kötötték a diplomát, ami nekem már alapban jelentkezéskor megvolt, hiszen az 1. diplomához is kellett.

Nekem a bejárás volt a rémálom, szombatonként volt, fél 5-kor keltem, este 10-re értem haza. Manapság meg már nem is szombatra teszik az órákat, hanem hétköznapokra, szóval én azért nem tudok már több szakot elvégezni, mert munka mellett egyszerűen nem fér bele.

2023. szept. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3. Teljesen fogalmatlan vagy. Lapozz már bele egy random bölcsész könyvbe… úgy véreznél el egy átlag bölcsész vizsgán, mint a sz@r. Itt van például egy átlag tankönyv:


[link]


És akkor ilyen könyvekből tanegységenként volt átlagosan 2-3, plusz 20-30 szakcikk…

2023. szept. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Én természettudományi szakot végeztem, szorgalmi időszakban 2-4 órát tanultam naponta, attól függően, hogy milyen zh, labor vagy számítási gyakorlat volt a következő számonkérés. Emellett tartani kellett a tempót, mert minden épült mindenre az első 2 évben, így ha valami nem sikerült, egy év csúszást is simán össze lehetett hozni egy tárgy bukásával. Ja, és fizikai-szerves-szervetlen kémiát nem lehet 2 nap alatt beseggelni, szóval folyamatosan kellett tanulni szorgalmi időszakban.
2023. szept. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hihetetlen, hogy napi 2 óra tanulással elvoltatok szorgalmi időszakban. Mennyit tanultatok a vizsgaidőszakban ezen felül?
2023. szept. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
Én osztatlan agrármérnökin átlagosan napi 4-6 órát.
2023. szept. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Oksi milyen egyetem ….milyen szaka ? 😀
2023. szept. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!