Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemre menjek, ha...

Lonelyanimefanboy kérdése:

Melyik egyetemre menjek, ha programozó szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Fontos szempont lenne, hogy képes legyek dolgozni az egyetem mellett, mivel az otthoni helyzet ezt megköveteli és ezért ez a legfőbb prioritásom. Az is jó lenne viszont, ha egy jó programozót tudnának belőlem faragni, de nem vagyok benne biztos, hogy az egyetem képes erre(úgy értem az egyetem technikai szempontból nem a legfényesebb, és én már magamtól tanultam egy pár nyelvet és még komplexebb technológiákat is kipróbáltam már).

2022. júl. 29. 20:17
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
100%

"az egyetem technikai szempontból nem a legfényesebb"

Melyik egyetem? Hogy érted ezt?

2022. júl. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
73%

"Fontos szempont lenne, hogy képes legyek dolgozni az egyetem mellett"


Az első évben erről lebeszélnélek, dumáld meg a szüleiddel, hogy valahogy oldjátok meg és később mindenkinek jó lesz. Később is csak olyan mértékű munkabeli elfoglaltságot javaslok, ami nem veszélyezteti a szak befejezését! Egyébiránt pedig azt mondanám, hogy igyekezz a legjobb minőségű képzést nyújtó egyetemek egyikére bekerülni, hiszen itt találhatod magad olyan közegben, olyan elhivatott emberek között, akik téged is inspirálhatnak, hogy minél jobb legyél.


A sorrend:

1. BME-VIK mérnökinfó

2. ELTE-IK proginfó

3. A többi.

2022. júl. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:
#1 Olvastam már BME-s és ELTE-s tapasztalatokat diákoktól és arra jutottak, hogy az egyetem a programozásnak csak az alapjait tanítja, vagy olyan technológiát tanít, ami nem pont releváns a dolgozó piac szükségleteihez, illetve megemlítették hogy a szükséges tudást munkában vagy maguktól sajátították el.
2022. júl. 29. 20:27
 4/60 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden területen így van, főleg a számítástechnikában: mire elvégzi az ember a képzést, amit jó alaposan kitaláltak néhány évvel azelőtt, hogy ő egyáltalán elkezdte, az élet továbbment és már máshol tart...
2022. júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:
#2 Nem hinném, hogy mások jobban inspirálnának és már jelenleg is produktív életmódot folytatok és bőven a jövendő osztályom szintje felett leszek technikai szempontokból. Nincs szükségem olyan motivációra, ami mellé kétségek is társulnak. Ráadásul tényleg fontos lenne dolgoznom egyetem mellett, mivel az anyagi helyzet itthon egyre inkább rosszabbodik, különböző körülmények miatt. Viszont abban egyetértek, hogy olyan helyre szeretnék menni ami jó képzést nyújt.
2022. júl. 29. 20:38
 6/60 anonim ***** válasza:
100%

"a jövendő osztályom szintje felett leszek"

Az egyetemen nincsenek osztályok.

Ha jó képzést akarsz, akkor oda jelentkezz, ahova a legmagasabb szokott lenni a ponthatár.

2022. júl. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:
#6 Szerintem a ponthatárt befolyásolja a népszerűség, minél többen akarnak menni annál magasabb egyértelműen, és én azt gyanítom az ELTE csupán azért vezet a népszerűségben, mivel nincs a nevében a "mérnök" szó, illetve ott nincs fizika és hardware, ezek a dolgok eltántorítják a jelentkezőket, mivel a többségnek szoftveres céljaik vannak szerintem.
2022. júl. 29. 20:56
 8/60 anonim ***** válasza:
100%

Azt is vedd figyelembe, hogy a BME-re 200-zal több embert vettek fel idén mérnökinfóra, mint az ELTE-re proginfóra, állami támogatott nappali tagozatos képzésre (718 vs. 519 fő), nyilván ha a BME 200-zal kevesebb embert vett volna fel, ott is ment volna várhatóan 400 fölé a ponthatár.


"Nem hinném, hogy mások jobban inspirálnának"


Ezt talán előre ne döntsd már el, mégis miféle korlátolt gondolkodás ez? :)


"és már jelenleg is produktív életmódot folytatok"


Oké. Akkor szeretnéd, hogy ezt tovább erősítse egy minél jobb közeg, vagy azt szeretnéd kockáztatni, hogy esetleg veszítesz a produktivitásból egy kevésbé jó közegben?


"és bőven a jövendő osztályom szintje felett leszek technikai szempontokból"


Az ELTE-re és a BME-re azért szokott jelentkezni pár igen felkészült ember, "technikai szempontból" is, jelentsen ez bármit is a te olvasatodban.


"Nincs szükségem olyan motivációra, ami mellé kétségek is társulnak."


Mi? :D


"Ráadásul tényleg fontos lenne dolgoznom egyetem mellett, mivel az anyagi helyzet itthon egyre inkább rosszabbodik, különböző körülmények miatt."


Megértem, hogy nehéz a helyzet, és tudom, hogy nem mindig megvalósítható sajnos egy nappali tagozaton, munkavégzés nélkül, "nyugodtan" folytatott tanulmány. A képzés viszont nehéznek számít, teljes embert kíván. Nem mondom, hogy lehetetlen dolgozni mellette, sokan dolgoznak is, de úgy nagyon nem könnyű a dolog. Arról nem is beszélve, hogy elég sokan esnek abba a hibába, hogy miután a negyedik félév befejeztével már elég jól fizető állásokat tudnak betölteni, az ilyen hallgatók fájdalmasan nagy arányban nem is diplomáznak le később...pedig ezzel csak aprópénzre váltják a tudásukat, és később sokkal-sokkal jobb helyzetbe is kerülhetnének. Javaslom, te ne kövesd el ezt a hibát!


"az egyetem a programozásnak csak az alapjait tanítja"


Még pontosabban: az egyetem nem tanít meg programozni. A nulláról kezdik persze, azaz nem szükséges semmi előképzettség hozzá, de szorgalmas önálló munka nélkül nincs sok esély levizsgázni. A programozást tehát végül te magad tanulod meg, otthon. Az egyetem viszont az eléd támasztott kritériumrendszerével segít, hogy fejlődjön a gondolkodásod és még jobbá válj a szakmádban. Nem hülyeség odatenni magad, még ha később úgy is fogod érezni, hogy nem ott tanultad meg a szakma finomságait (ez teljesen természetes).

2022. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
96%

Az egyetemen komoly technológiai/tudományos háttért kapsz, nem code monkey munkákra fognak betanítani, azt majd szépen otthon.


Döntsd el, mi a célod. Ha egy középkategóriás (félre értés ne essék, a maga területén akár kiváló, de korlátozott kompetenciájú) fejlesztő akarsz lenni, akkor nem kell egyetem. Egyébként utóbbiról is kijöhetsz középkategóriás fejlesztőként, az viszont biztos, hogy otthon nem fogod megtanulni azt az elméletet, amellyel csúcs algoritmustervező vagy bármi hasonló leszel.

2022. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:
#8-9 rendben értem, a tanulást és a tudást pártoljátok, ebben az esetben melyik egyetemet javasoljátok?
2022. júl. 29. 22:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!