Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinformatikus, vagy...

Mérnökinformatikus, vagy programtervező informatikus? (SZE vs ELTE)

Figyelt kérdés

Szóval a következő a helyzet.

Most leszek végzős gimnáziumban és már régebben eldöntöttem hogy programozó szeretnék lenni.


Nagyon sokáig úgy gondoltam hogy a programtervező informatikus lenne számomra a legjobb szak (értelemszerűen) viszont átnéztem a tantervi hálókat és kicsit elbizonytalanodtam.


Mivel nagyon nincs ténylegesen független véleményem a témával kapcsolatban, sosem tudtam igazán kideríteni hogy mi számít fontosnak manapság. Családom azt mondja, hogy menjek el neves egyetemre mivel azt később jobban meg fogják becsülni (ELTE), míg a körülöttem lévő emberek (jelenlegi barátaim, osztálytársaim, már egyetemista ismerőseim) azt mondják, hogy nem számít ez, és hogy tanuljak ott ahol a legjobban megtetszik a tanterv.


Mindentől elhatárolódva kissé el vagyok bizonytalanodva. Az ELTE-nek elvileg nagyon erős a programtervező képzése, viszont inkább egy matekos szaknak néz ki. Szeretném inkább gyakorlatban képezni magamat.


A győri Széchenyi egyetemnek nagyon máshogy néz ki a képzése. Felvehető tantárgyaknál nagyon tág az az érdeklődési kör amiben képezni tudom magamat, és ennek javarésze programozás ami nagyon tetszik. Azonban maga az egyetem úgy tudom gyengébb az ELTE-hez képest.


Ti mit választanátok?

Tudnátok mesélni a tapasztalataitokról?

Előre is köszi!



2022. aug. 5. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Honnan tudod megállapítani a legkönnyebben, hogy neked való-e az info szak? Hogy önálló vagy és nem teszel fel ilyen kérdéseket. És nem azért mert tabu lenne hanem mert nem egy és nem kettő ilyen van. Én írtam már véleményt ELTE proginforól itt, nem fogom újra leírni, keress vissza kérdések között, hidd el, több választ kapsz mint itt várva.
2022. aug. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Ha igazán komolyan programozni akarsz, akkor ahhoz nagyon sok matek kell. Úgyhogy az ELTE képzésében nem véletlenül van sok matek. S természetesen az ELTE 3 éve alatt igazán profi programozóvá válhatsz, akinek olyan általános elméleti eszközök vannak a kezében, melyek segítségével rövid időn belül bármilyen programozási környezetben megállod a helyed.


Ha mégis inkább a gyakorlatcentrikusabb mérnökinformatikusit választod, akkor viszont az Óbudai Egyetem jobb választás Győrnél.

2022. aug. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

Ahogyan a 2-es mondja, ha a programozók krémjéhez akarsz tartozni, akkor ELTE proginfó vagy ELTE matek szak.


A mérnökinfón a matekos, de még a fontosabb informatikai tárgyakból is fele óraszámban folyik minden... 1 félév statisztika, 1 félév algoritmusok... a turizmus vendéglátás szakon több statisztika van...

2022. aug. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Mit akarsz csinálni?


Ha egy multiban backend fejlesztőként akarod keresni a k---a sok pénzt vagy esetleg külföldi cégnek itthon, külföldi fizetésért dolgozni remoteban, akkor teljesen mindegy hova jelentkezel.


Tényleg mindegy.


Én a BME VIK Mérnökinfót is tudom ajánlani. Sokkal jobb általános betekintést ad az informatikába világába és szerintem könnyebb vele eldönteni, hogy milyen irányba akarsz menni.


Ha olyat szakirányt választasz, amihez adott specifikus dolgot kell jobban megtanulnod, akkor úgyis annak megfelelően választasz Msc-t.


Intézmények között minőség beli eltérés van, de igazán mindegy, hogy proginfóra vagy mérnökinfóra mész.


ELTE és BME-t ajánlom, de ha csak egy szimpla (k-r-a) sokat kereső backendes akarsz lenni akkor mindegy és talán nem is érdemes kínoznod magad egy nehezebb, de elismertebb egyetem képzésével.

2022. aug. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Orbán Viktor győzni fog.
2022. aug. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!