Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Másnál is volt ilyen érettségin?

GyBlanka54 kérdése:

Másnál is volt ilyen érettségin?

Figyelt kérdés
Tavasszal érettségiztem 5 tárgyból, kettőből idegen nyelven, és egy emelt angol. Az angolom 4-es lett, eredetileg úgy volt, ha 5-ös lesz megkapom a felsőfokú nyelvvizsgával egyenértékű papírt, de a 4-esemmel csak egy alapfokút kaptam, ez normális, mindig így szokott lenni?

2023. okt. 2. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nagyon rosszul tudod. Ha eléred a 60%-ot (60%-tól ötös) akkor kapsz egy B2-es (középfokú nyelvvizsgát).

Ha a 45%-ot eléred, akkor pedig alapfokút B1-eset (a 45%-ban nem vagyok biztos).

2023. okt. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
1. A kérdező megkapta volna a felsőfokú nyelvvizsgát 60% felett, mivel még két tárgyból is angolul vizsgázott.
2023. okt. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja jó, ezt nem tudtam, bocsánat.
2023. okt. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem tudom, hogy kéttannyelvűbe jártál-e/ ha igen, akkor az angol volt-e / meglett-e a kellő százalék

2023. okt. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez mindig így megy.


Nyelvi osztályba jártam, nálunk is mindenki angol emelt + 2 tárgy angolul tolta az érettségit és aki nem tudta az angol emeletet 60% fölé kihozni, az csak alapfokot kapott. Akinek sikerült a 60% az angolra, az kapott emelet felsőfokról papírt. Nekünk előre el is mondták, hogy ez így működik.

2023. okt. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kéttannyelvű osztályba jártam, és a matekotnmeg a kémiát angolul tanultuk, az angolom 4-es lett 47%-al, csak azt nem értettem miért alapfokút kaptam (emiatt az volt a tudatomban, hogy 3-as lett az angolom), a családomból és az ismerőseim közül is sokan háborogtak, meg meg voltak lepődve, hogy csak egy alapfokú nyelvvizsgával egyenértékű papírt kaptam. De látom, nem csak nálam volt ez így, hanem mindenhol így megy, aki 60% alatt teljesít.

Köszönöm a válaszokat. :)

2023. okt. 3. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!