Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki és mikor találta ki a...

Szándékos Bendegúz kérdése:

Ki és mikor találta ki a "bennfoglalás " kifejezést ? Mikor jelenhetett meg ez a szó először nyomtatásban ?

Figyelt kérdés

2023. okt. 10. 15:00
 1/4 A kérdező kommentje:

Átnéztem az összes rendelkezésemre álló Magyar szótárat a Czuczor Fogarasi szótártól a mai Akadémiai kiadványokig.

Egyikben sem szerepel ez a szó.

2023. okt. 10. 15:03
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne hogy létezik ilyen szó?
2023. okt. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Igen, létezik ilyen só, a gyerekek szamtan órán tanulják, hogy vagy osztás meg bennfoglalás és a kettö nem ugyanaz.

Nekem mérnökként sem volt érthetö a különbség, amíg a tanító el nem mesélte, az egyik azt jelenti, hogy egy mennyiséget X részre szétosztok - pl van 10 golyó, és ezt 5 része elosztom, akkor kettö jut egy-egy csoportba, a bennfoglalás meg az, ha vagy ha a 10 golyót két tartályba akarom beletenni, akkor egy-egybe ötöt kell rakni. A különbség szerintem teljesen értelmetlen, csak arra jó, hogy a gyerekeket összezavarja.


A szó eredete meg vagy nyelvújítási szó volt eredetileg - a képzése olyan jelllegü -, vagy valaki kitalált egy értelmetlen fogalmat és megpróbált hozzá csinálni egy új szót.

2023. okt. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jjajj mostani matekkönyvekben láttam, és teljesen "kiakadtam", hogy ez a "mi időnkben" (2008-2010) nem így volt:D aztán kijavítottak, hogy elviekben már akkor is így hívták.


Én csak arra emlékszem, hogy az osztást lehet írni "/"-rel, és ":"-tal. Picit mást jelent (lásd előző válasz), de csak tudjunk róla, egyébként nem használjuk. És onnantól kezdve a popont használtuk mindig.

2023. okt. 11. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!