Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri végigcsinálni napjainkb...

Megéri végigcsinálni napjainkban egy mérnöki képzést? Részletek lent.

Figyelt kérdés

2 emelt szintű érettségivel jelentkeztem egyetemre, szeretek gondolkodni és a jövőben fejleszteni akarok, innovatív dolgokat kitalálni. Felvettek egyetemre, sőt jóval a ponthatár felett voltam (alapítványi egyetem, 280as ponthatár...)

Azonban mikor bekerültem szembesültem vele, hogy a számonkérés nem is annyira komoly és rengeteg minden vagy ismétlés, vagy könnyítve van 2021-2022től. Ez nagyon zavar és azt látom a jövő mérnökeit nem a tudásra akarják kiképezni. Gondolkodom a váltáson, mert már nem igényelnek minőségi munkát úgy látom. Megérné maradni ezért?



2023. okt. 22. 10:54
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
11 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb mérnöki képzést igen, de akad, aminek a nevében benne van a mérnök szó, de mégsem. Az adott szaktól függ.
2023. okt. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mechatronikai mérnöki szakon vagyok, viszont az egyetemen cél, hogy mindenkit átrugdaljanak, plusz vannak ezek az akkumulátor gyár beruházások és kezdek kiábránduándulni
2023. okt. 22. 15:06
 3/17 A kérdező kommentje:
*kiábrándulni
2023. okt. 22. 15:06
 4/17 anonim ***** válasza:
63%

"Mechatronikai mérnöki szakon vagyok, viszont az egyetemen cél, hogy mindenkit átrugdaljanak"


Ennyiből, hogy "alapítványi egyetem" még nem lehet megmondani, hogy mennyire színvonalas... Sokan elvégeznek 4-6 hónapos gyorstalpaló informatikus képzéseket is aztán a kutyának nem kellenek, sőt olyat is ismerek aki mérnökinformatikus diplomával nem talált fél évig állást utána pedig csak valami fika helpdeskes pozícióban tudott elhelyezkedni amihez középfokú végzettség is elég, de olyat is ismerek aki diplomázást követően (SZJA kedvezménnyel) nettó 650 kezdőfizuval indult home officeból..


Rövidre zárva a szót sok múlik azon, hogy te magad mennyi energiát teszel bele az önfejlesztésbe az egyetemen túl + mennyire vagy lelkes. Persze az sem utolsó szempont hogy mennyire színvonalas az oktatás, mert ha érezhetően gyenge a színvonal akkor hiába van egy papírod arról hogy mérnök vagy de közben semmi piacképes tudásod nincs...

2023. okt. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az egyetemen a képzés színvonala nagyott esett az elmúlt években. Onnan tudom, hogy ismerek olyanokat, akik oda jártak és a modellváltás előtt kezdték meg az egyetemet.
2023. okt. 22. 17:29
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mechatronikán akad azért tanulnivaló, ha komolyan veszed. Hajts az ösztöndíjra, és járj versenyekre. Vagy egyszerűen csak jelentkezz át egy erősebb egyetemre.
2023. okt. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A mostani egyetemen mondjuk nem rég változtatták meg a tantervet, eddig közel sem volt ilyen. Azt mondták ezelőtt rendesen meg kell küzdeni. De én ezt ezen az egyetemen nem tapasztalom
2023. okt. 23. 08:39
 8/17 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, mintha igazi mérnök képzés többé nem lenne. Meg vagyok botránkozva. Pedig sokat tanultam, hogy mérnökként elkezdjem. De ez vár csak
2023. okt. 23. 09:09
 9/17 totolala ***** válasza:
75%
Csaknem SZE? :D
2023. okt. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
De
2023. okt. 23. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!