Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan aki kollégista...

Van itt olyan aki kollégista volt?

Figyelt kérdés
Hogyan oldották meg, ha valaki beteg lett a koliban?

2023. okt. 25. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

4en vagyunk egy szobában.

Betegségkor vagy hazamegyünk, vagy a koliban maradunk. Utóbbi esetben nem érintkeztünk a másikkal nyilván, folyton szellőztetünk, pihenünk, gyógyszereket és vitamint szedünk.

Egyszerű mezei influenzáról beszélek; nem tudom, pontosan mire terjed ki a kérdésed:D

2023. okt. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nátha, vagy lázas influenza. El szoktátok kapni egymástól?
2023. okt. 25. 15:54
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem, mert nem köhögünk rá a másik párnájára és sokat szellőztetünk.
2023. okt. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem kötelező hazamenni betegen?
2023. okt. 25. 16:16
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Kolis vagyok és nálunk minden beköltözéskor szeptemberben végigfut egy járvány. Mivel egyetemről van szó, hiányizni nem nagyon ajánlott, csak akkor maradunk a szobánkban, ha tényleg muszáj, náthásan mindenki csinál mindent, legfeljebb maszkot veszünk fel.
2023. okt. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A covid alatt kötelező volt bejelenteni, és hazamenni, de annak már vége. Akkor volt egy külön karantén-szint is azoknak, akik nem tudnak hazamenni.
2023. okt. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5 ez a járvány általában nátha szokott lenni? Mindig, mindenki elkapja? Influenzával benn szoktatok maradni?
2023. okt. 25. 16:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolában volt külön betegszoba. Ha valaki náthás stb. volt. Ha komolyan megbetegedett, akkor hazaküldték.


F/63

2023. okt. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan koliban voltam gimis ként és egyetemistaként is, ahol a földszinten egy elkülönítő, és több betegszoba is volt.

Ha valaki elment az iskolai vagy a kollégiumi orvoshoz, akkor az befektethethette oda, ha olyan fertőző betegsége volt, ami a közösségre nézve negatív hatásokkal járt volna.

De egy egyszerű náthával senkit nem tettek be a betegszobára, csak ha estetleg láza is volt.

2023. okt. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!