Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók! Van olyan...

Orvostanhallgatók! Van olyan köztetek aki teljesen egyedül (nem járt fakultációra sem) készült fel az emelt érettségikre?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor hogyan sikerültek és melyik könyvekből tanultatok? Leginkább azoknak a válaszát várom akik kémiából emelteztek mert hozzám a fizika annyira nem áll közel, de nyilván jöhet bármi:)

2023. okt. 29. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Mennyire "sürgős" a kérdés? Júliusban visszatérek a kérdéshez, hogy sikerült-e így, vagy teljesen rossz módszer. Addig meg itt van, hogy hogy csinálom:


De egyébként én mozaikos kémia 11.-12 könyvből + ötösöm leszből készülök főleg. Ha a könyvek alapján nem érzem úgy, hogy sikerülne felkészülöm, akkor januárban a biokemonline-os tanfolyamra is előfizetek.


Bioszból bioszféra + panemsulis könyv alapján készülök jelenleg. Bioszból egy témakör átismétlése után a mozaikos feladatgyűjteményt használom még + próbálok érettségi feladatokat is keresni mindenhez.

2023. okt. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Kémiáról tudok nyilatkozni (bioszból faktos voltam).

Első körben én is önállóan próbáltam felkészülni, Mozaik+Villányi kombóval, de katasztrofálisan sikerült. Ezután beiratkoztam Lénárt Gergőhöz tanfolyamra és a legjobb döntés volt, következő évben simán felvettek.

Biztos meg lehet csinálni egyedül is, de szerintem nagyon kevés embernek sikerül magas százalékot elérni úgy, hogy csak könyvből tanult, tanári magyarázatot sose hallott. Én azt tanácsolom, hogyha kicsit is bizonytalan vagy, akkor inkább fizess be egy kurzusra, mert ha újra kell érettségizned az kb 50 ezer Ft/tárgy (és ennyiért már lehet találni jó kurzusokat), arról nem is beszélve, hogy nagyon szar kihagyni 1 évet.

2023. okt. 30. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Egyedül készültem fel, 10, 11. osztály utáni két nyári szünetben. A kémia 85, a biosz 90% lett. Kémiából Villányi Attila Kémia a kétszintű érettségire és az Ötösöm lesz kémiából c. könyveket ajánlom. Bioszból Nagy Etele jegyzetből és a panemsulis könyvből. Idén végeztem az egyetemen. Ha bármilyen kérdésed van, szívesen válaszolok. Sok sikert! :)
2023. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
41%
3. Azta, szép! 1. Szerintem sikerülni fog neked.
2023. nov. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!