Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csinálnátok, ha a szüleite...

Mit csinálnátok, ha a szüleitek folyamatosan terrorizálnak és vernek, mert nem megy az egyetem?

Figyelt kérdés

Azt sem tudtam, mi ez a szak, anyámék akarták. A tanár is direkt szivat, 7 félév épül egymásra. Se azt nem e.gedték, hogy át menjek máshova, se azt nem, hogy szakot váltsak. Kizárólag mocskolódás, ordibálás és verés. Meg "mit mondunk a faluban". Bújdossak el szégyenemben és öljem meg magam, vagy mit akarnak. Apám azt is gondolja, hogy mindenkit vernek otthon és ha egyszer sikerülne neki, meg is ölne. "B...sztál tanulni piszok, agyonverlek, csavarogni jártál oda, maximum k..rvának lennél jó".

Az ilyenek sosem látják be. Kezdek teljesen elkeseredni, barátaim sem segítenek. Eddig is csak miattuk erőltettem, de szerintem most sem enged át,.de akkor is a következőn újrakezdi majd. Fel sem fogja egy köcsög tanár, aki kicseszésből megbuktat a szóbelin, hogy miként kicseszhet valakivel.


2023. nov. 14. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el. Ha koliban laksz akkori simán ne járj haza. Egyetemistaként felnőtt ember vagy, nem tartozol számadással senkinek.
2023. nov. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj az ilyen (falusi (esetleg idős?)) szülőkkel, hogy folyton ezzel vannak elfoglalva, hogy ők mit fognak pletykálni a szomszédoknak, meg hogy ez RÁJUK nézve lesz szégyen, meg mittudomén. Senki nem foglalkozik azzal, hogy a gyerek mit akar vagy a gyereket mi érdekli, mert ők akkor nem tudnak egymásra rálicitálva dicsekedni meg egymásra irigykedni.

Ne haragudj, de hányingerem van az ilyen emberektől, kollégám is van ilyen. Próbáld valahogy a kezedbe venni az irányítást, szard le az egyetemet, ha nem megy. Vállalj diákmunkát, szedj egy kis pénzt, menj el albérletbe, közöld a szüleiddel (én írásban tenném), hogy te nem akarod azt csinálni, amit ők kitalálnak neked, mert te nem az ő életüket éled. Előbb-utóbb (talán) rájönnek, hogy elcseszték. Találd meg, mit szeretnél csinálni, de muszáj, hogy elszakadja a szüleidtől, mert már így is rossz irányba vittek.

2023. nov. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es ezzel az a baj, hogy ezt a szakot tényleg nem tudom befejezni. Kis iskola, egy tanár van, szivat, nem tud tanítani és nem is megy. Meg nem is szeretem ezt, de ez a része nem érdekel.

A falusi részével az a baj, hogy a fodrásztól kezdve a sarki blltos nénit is az érdekli, hogy "mikor végez, mennyi van vissza" és meg lehet szólni. Mindig jótanuló voltam, nem hittem, hogy velem ez megtörténhet. Előtte strébernek voltam gúnyolva és társai.

2023. nov. 14. 10:06
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

#2 dettó, nekem is hányhatnékom van ezektől az emberektől. Meg mindig ez az állandó kíváncsiskodás, okoskodás, hogy ezt meg azt kellene stb. Közben ezek az emberek, akik okoskodnak, meg pletykálkodnak másokról, hogy mit csinál

miért tart még itt stb, kivétel nélkül a saját ürülékükben fetrengő, iskolázatlan, semmit felmutatni nem tudó, multban megragadt egyszerű prolik, akik egy zugfaluban a kocsmapult mögül okoskodnak miközben a feleseket mérik a hozzájuk hasonló csak még náluk is jobban lecsúszott alkeszeknek, vagy egy sarki boltban kiszolgálják őket. Kb ez a szint. Egy normális, saját életét élő ember nem azzal van elfoglalva, hogy másokat megszóljon, hogy épp milyen szakon tanul és elvégzi-e stb.

2023. nov. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
El kell költözni. Csak azért nem kell tartani velük a kapcsolatot, mert a szüleid. Tudom, ez ilyenkor nem feltétlen könnyű, hiszen sok egyetemista nem is dolgozik, és nyilván anélkül nem lehet elköltözni. Viszont, amint lehet, el kell. Más megoldás nincs erre. Akár abbahagyni az egyetemet, de közben próbálj munkát találni, és költözz. Azok a szülők, akik verik a gyereküket, azok olyanok is, ők megváltozni nem fognak, ezért minél messzebb kell tőlük kerülni.
2023. nov. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Áttetted ide a székehyled a családi kategóriából? Azt hittük, már végeztél
2023. nov. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Videki vagyok, itt is dolgozom de ezek és hasonló típusú emberi viselkedések azok amik miatt hamarosan nagyvárosban fogok élni. Egy életre meguntam lassan a videki létet.
2023. nov. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elköltöznék.
2023. nov. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Milyen egyetem az, ahol egy tanár van? Atyavilág! Ekkora ordas kamut életemben nem olvastam.
2023. nov. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Olyan ordas kamut sem láttam, aki mással ezt csinálja, meg korlátolt és primitív. Akkor inkább kérdezz! Nem a karon van egy szem tanár, te agyhalott, hanem aki az adott tantárgyat és a ráépülőket viszi. Nincs olyan, hogy "felveszed máshoz". 15 kezdtünk a szakon, már 11-en vagyunk. Tudom, ez is "ordas kamu".
2023. nov. 17. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!