Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik ma Magyarországon...

Létezik ma Magyarországon olyan egyetem, amely a doktori képzésen nem várja el a felesleges heti 5 nap 8 órában történő bentlétet és a tanszéki csicskázás helyett mindenki túlnyomórészt a saját kutatásával van elfoglalva?

Figyelt kérdés
Egy két tanszékről tudok, de érdekelne nagy átlagban mi a helyzet a különböző egyetemek tanszékein.
nov. 16. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Levelező tagozaton nincs csicskáztatás.
nov. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ahol voltam pl. nem vettek fel levelezőn senkit. Annyi engedményt tettek a levelezőn jelentkezőnek, hogy dolgozhat ugyanúgy, de államira vették fel. Elvileg engedik néhány éve.


Viszont, akivel csicskaként terveztek annak nem engedték azt sem, hogy munkát vállaljon mellette.

nov. 16. 19:09
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem Magyarországon nem ad annyit a doktori, mint amennyit elvesz. Msc-vel az iparban az alatt a 4-5 év alatt amíg a doktorandusz mosogat a taknyosok után, egy rendes egzisztenciát lehet felépíteni. Persze, aki 30 évesen pályakezdő akar lenni, és eltartják a szülei, annak hajrá.
nov. 17. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A képzés alatt amúgy vállalható pénzt ad már a kiegészítésekkel esetleges szoctámokkal. Nem is ezzel volt a gond, hanem azzal, hogy én sem láttam a jövőképet és extra s.r volt a környezet emberileg. Mert csicskázásért kevés az a pénz, de ha csak a kutatással foglalkozol vagy munkabér mellé megy úgy oké. Nyilván levelezőn az ember fizet, de az megint más.


Egyébként én is egy versenyképes mesterben kezdtem el tervezni levelezőn most.

nov. 17. 13:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk BME TTKn nem kell bejárni egy nap sem. Elég akkor amikor konzultálsz a témavezetőddel, s a kutatást végezheted otthonról.
nov. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az jó dolog. Köszi a válaszod. Szegedről is hallottam hasonlókat.

Sajnos a pte ttk-n elvárják, hogy 8 órában legyél bent a lepukkant épületben sokadmagaddal egy szobában miközben minden nyűgjüket rádsózták kedvük szerint. Aztán csodálkoznak, ha otthagyod nem pécsiként. S.r egy hely, de most próbálom magam felépíteni valami versenyképesebb területen, mert ahol voltam sajnos nem az.

nov. 17. 13:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
PTE-ről szörnyű dolgokat hallani. Pedig neves egyetem.... Volt valaha.
nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Privátban tudnék mesélni. Nem is tudom mit akartam én ott, de nekem a földi pokol volt ez a néhány hónap.
nov. 17. 20:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel egy csomó orvos egyszerre rezidens és végzi a PhD-t, ezért igen, van ilyen… Ez másképpen nem is lenne lehetséges.
nov. 22. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ELTE BTK-n egyetlen nap kell bemenni, de akkor sem "csicskáztatás" van, hanem órák és konzultációk.
márc. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!