Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztálytermi lehallgatás tilos ?

Osztálytermi lehallgatás tilos ?

Figyelt kérdés

A gyerek panaszkodott, hogy a tanár rászállt. Vettem neki egy okosórát, ami “környezeti hangok lehallgatása” nevű funkcióval bír. Röviden meg nyomok egy gombot a telefonomom és közvetíti ami az osztály teremben zajlik.

Így hallottam, hogy a tanár konkrétan anyázza a gyerekem és minősíthetetlen hangnemben fenyegeti bagatell dolgok miatt. Olyankor is őt szidta, mikor szólt neki hogy két osztálytársa bántotta.

Szóval beszéltem a tanárral - persze nem mondtam neki, hogy hallottam mindent - aki közölte, hogy amit mondok az nem igaz, a gyereknek élénk a fantáziája és kitalálta az egészet.

Nem mertem a fejéhez vágni, hogy hazudik, ezért a kérdés: megüthetem a bokám amiatt, hogy be hallgattam az osztályba vagy nyugodtan mondhatom az igazgatónak meg a tanárnak, hogy mi történt és hogy saját füleimmel halottam az egészet?



nov. 30. 10:22
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Hallottam* hülye szótár
nov. 30. 10:22
 2/39 anonim ***** válasza:
11%

A.: Mit mond az iskolai szabályzat?


B.: Erről tájékoztatva van a többi diák és a tanárok?


Mert van ahol engedik az óra hanganyagának, MAGÁN CÉLÚ rögzítését, hogy a diák így "jegyzeteljen". Van ahol tilos!


Nővérem tanár, nála lehet, de csak ha ő kezeli a gyereknek a diktafont, és ha olyan van kikapcsolja.

nov. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
65%
Bárkit engedélye nélkül lehallgatni, hangfelvételt készíteni törvényellenes (nem iskolai szabály) ha felhasználod, komolyabb büntetésre számíthatsz!
nov. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
71%

Egyrészt nálunk benne van a házirendben, hogy bármilyen felvételt (fotó, videó, hanganyag) csak azután készíthet gyerek/szülő ha előtte írásban engedélyt kért az igazgatótól és azt meg is kapta. Nyilván rendezvényeken bemondják, hogy most engedély nélkül is lehet készíteni ilyesmit.


Másrészt mivel senkiről sem készíthetsz az engedélye/tudta nélkül felvételt, főleg nem egy közoktatási intézményben, ha bármi el is hangzik, nem használhatod fel bizonyítékként sehol. Ha meg közzéteszed máshol, büntethető vagy.

nov. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
19%

#5, nem, mintha a tanár nem csinálná már ezt...


Kérdező: ezt olvasd el, főként az utolsó részt:


[link]


Egyébként a történet következőképpen zajlana:


Megmutatnád a hangfelvételt a tanárnak, és adnál neki két lehetőséget: vagy befejezi a gyereked zaklatását, vagy ezzel a felvétellel elindítasz egy jogi procedúrát, amiből ő nem nagyon fog jól kijönni. Hidd el, hamar meg fog változni a véleménye a dolgokról. Bizots, ami biztos, arról a beszélgetésről is készíts hangfelvételt.

nov. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
76%
Ügyvédhez fordulnék a konkrétumokkal és a kérdéseimmel. Megfizetnék egy alkalmat, elétárnám konkrétan a dolgokat, és aszerint cselekednék, amit ő javasol.
nov. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
43%

6.


A.: Nem rúgják ki a tanárt, mert nincs más a helyére.

B.: A szülő kerül bíróság elé, mert a tanár és az iskola is feljelenti.

nov. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
47%

#8


A.: Egy szóval sem mondtam, hogy kirúgják a tanárt... De bíróság egyébként eltilthatja a hivatástól.


B.: Elolvastad egyáltalán, amit linkeltem? ...

nov. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Pontosítás: nem felvételről van szó, hanem egyenes hívásról. Tehát élőben hallgattam.
nov. 30. 12:23
 10/39 anonim ***** válasza:
42%

Mint írták, igen, nagyobb bajba kerülhetsz. De ezt (állítólag) felnőtt ember létedre nem tudod?


Arról nem is beszélve, hogy:


- "A gyerek panaszkodott, hogy a tanár rászállt."

Miért is? Csak úgy nem szoktak. Ezen nem ártana elgondolkodni, hogy lehet a gyereked kivívta magának a figyelmet persze, hogy ha tényleg rá szállt mert találkoztam már olyannal is, hogy a gyerek ezt mondta de erről nem volt szó pusztán a többiekkel ellentétben Ő képtelen volt csendben és nyugodtan maradni az órán. Tehát nem rá szállt a tanár pusztán kiprovokálta a tanár figyelmét folyamatosan.


-"Vettem neki egy okosórát, ami “környezeti hangok lehallgatása” nevű funkcióval bír. "

Zseniális. Ahelyett, hogy rá kérdeztél volna a tanárnál, hogy miért érezheti ezt a gyerek és a gyereknél, hogy pontosan mi is szokott történi.


-"Így hallottam, hogy a tanár konkrétan anyázza a gyerekem és minősíthetetlen hangnemben fenyegeti bagatell dolgok miatt. Olyankor is őt szidta, mikor szólt neki hogy két osztálytársa bántotta."

Szoktál dolgozni is?


-"bagatell dolgok miatt"

Amit inkább le sem írtál. Talán mert nem olyan bagatell vagy mert nem történt meg.


-"Olyankor is őt szidta, mikor szólt neki hogy két osztálytársa bántotta."

Pontosan mivel is szidta? Nem lehet, hogy a drága, ártatlan, angyal is tett valamit ami miatt szidást kapott?



Sok elfogult, ostoba szülő és gyerek aki 0 önkritikával képtelen észre venni azt amit ő tesz mindig csak azt látja, hogy a másik így és úgy...


De mit várjon a gyerektől ha a szülő ...



Persze tisztelet a kivételnek vannak jó gyerekek és furcsa módon rendszerint nekik normális szüleik. Valahogy ritka a rossz gyerek, értelmes szülő párosítás.

nov. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!