Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztálytermi lehallgatás tilos ?

Osztálytermi lehallgatás tilos ?

Figyelt kérdés

A gyerek panaszkodott, hogy a tanár rászállt. Vettem neki egy okosórát, ami “környezeti hangok lehallgatása” nevű funkcióval bír. Röviden meg nyomok egy gombot a telefonomom és közvetíti ami az osztály teremben zajlik.

Így hallottam, hogy a tanár konkrétan anyázza a gyerekem és minősíthetetlen hangnemben fenyegeti bagatell dolgok miatt. Olyankor is őt szidta, mikor szólt neki hogy két osztálytársa bántotta.

Szóval beszéltem a tanárral - persze nem mondtam neki, hogy hallottam mindent - aki közölte, hogy amit mondok az nem igaz, a gyereknek élénk a fantáziája és kitalálta az egészet.

Nem mertem a fejéhez vágni, hogy hazudik, ezért a kérdés: megüthetem a bokám amiatt, hogy be hallgattam az osztályba vagy nyugodtan mondhatom az igazgatónak meg a tanárnak, hogy mi történt és hogy saját füleimmel halottam az egészet?



nov. 30. 10:22
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
47%
10. Az mindegy.
nov. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

11

Látom, hogy csak kötekedni akarsz, de korrekt leszek és válaszolok.


“ Miért is? Csak úgy nem szoktak “


Ezt szerettem volna megtudni.


“ Ahelyett, hogy rá kérdeztél volna a tanárnál, hogy miért érezheti ezt a gyerek és a gyereknél, hogy pontosan mi is szokott történi”


Rákérdeztem. A tanár szerint a gyerek hazudik. Pontosan ezért akartam a saját fülemmel hallani. Aztán most kiderült hogy a tanár hazudik.


“ Szoktál dolgozni is? “


Köszönöm kérdésed, igen, szoktam. Munkát keresel vagy miért kérdezed?


“ Talán mert nem olyan bagatell vagy mert nem történt meg. “


Talán mert nem akartam, hogy felismerhető legyen. Talán néha nem ártana logikus gondolkodni fröcsögés előtt.


“ Pontosan mivel is szidta? Nem lehet, hogy a drága, ártatlan, angyal is tett valamit ami miatt szidást kapott? “


Hülye vagy, megérdemled, még én is megpofozlak legközelebb és hasonló dolgok. Ha szerinted ez normális egy ilyen esetben, akkor gratulálok az értelmi szintedhez.

Konkrét helyzetet nem írom le, de olyasmi történt, hogy összevesztek egy játékon aminek hatására verekedni kezdett a másik.


Ezenkívül ha valamit pl nem érkezik leírni és visszakérdez, akkor egyből le van hülyézve és nem mondja el mit kellett volna leírni, ha meg nem kérdezi akkor meg szintén ordít rá hogy miért nem írta le. Szóval mindenféle képen szidást kap a segítség helyett.

Ezenkívül van még több minden, de nem szeretném most leírni konkrétan az inkognító miatt.

A kérdés meg nem azért született, hogy korlátolt gyakoris trollok kétségbe vonják a valódiságát és nekem magyarázkodni kelljen.

Adott egy helyzet, úgy van, ahogy mondtam. A kérdés nem arról szól igazam van-e.



És nem, nem vagyok elfogult. Ha az lennék egyből hittem volna a gyereknek, nem kellett volna megbizonyosodjak arról, hogy igazat mond. Nyilván ő is szokott hülyeséget csinálni az iskolában, meg is kapja a büntetést érte itthon. De attól függetlenül a mindennapos szekálást egy gyerek sem érdemli, főleg nem a tanár részéről.

nov. 30. 12:50
 13/39 A kérdező kommentje:

#5

Milyen szerencse, hogy 8 osztállyal nem vesznek még fel, hiába hiány van.

nov. 30. 12:55
 14/39 A kérdező kommentje:
Jól van Lacika, most már menj vissza a zárt osztályra. Nyomd el magad. Innentől nem érdekel mit írsz, egyszerűen figyelmen kívül hagyom a vergődésed.
nov. 30. 13:00
 15/39 anonim ***** válasza:
30%
#15 miért követett el bűncselekményt? Add már meg a BTK ide vonatkozó részét.
nov. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
6 Köszönöm a linket! Ez teljesen megnyugtató, hiszen ahogy az ügyvéd elmondta, akkor lehetnék esetleg perelhető ha felvételt készítettem volna és megmutatom másoknak - de még így sem biztos.
nov. 30. 13:06
 17/39 anonim ***** válasza:
65%
Na, CENZÚRA,...
nov. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább másik iskolába vinném
nov. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
20%

Nem kötekedni akarok pusztán rettentően sok a beképzelt szülő aki úgy gondolja, hogy a gyereke nem tenne semmi rosszat és körülötte forog a világ. Erre meg még ráteszel egy lapáttal azzal a végtelen taplósággal, hogy lehallgatsz másokat.


A leírásod alapján a sorend a következő volt:

- Gyerek panaszkodik

- Lehallgatsz másokat

- Mész a tanárhoz és számon kéred, hogy mit tett


Az elvárt sorrend pedig az lett volna inkább:

- Gyerek panaszkodik

- Elbeszélgetsz mélyebben a gyerekkel

- Elbeszélgetsz mélyebben a tanárral arról, hogy miért gondolhatja így a gyereked (tehát nem megvádolod mindenfélével) és akár úgy is, hogy ott van a gyereked.

-...


Mert annyira egyedi bagatell dolgok miatt szidta le a gyerekedet ami csak vele fordulhatott elő? Attól nem félsz, hogy abból ismerik fel, hogy van okos órája?


Ezért később már képes voltál írni mégis pár példát...



"Ezenkívül ha valamit pl nem érkezik leírni és visszakérdez, akkor egyből le van hülyézve és nem mondja el mit kellett volna leírni, ha meg nem kérdezi akkor meg szintén ordít rá hogy miért nem írta le. Szóval mindenféle képen szidást kap a segítség helyett."


Arról volt szó, hogy a tanár rá szállt a gyerekre. akkor ezek alapján ha más diák kérdez valamit akkor nekik normálisan válaszol?


Megint csak tudni kéne, hogy mivel vívhatta ki magának ezt a "megtiszteltetést" a gyerek.


"A kérdés nem arról szól igazam van-e."

A kérdés arról szól, hogy te mennyire végtelenül bunkó módon kezeltél egy szituációt és képtelen vagy magadtól felmérni, hogy a következő lehetőségeid vannak:

- meg szivatód magad és a gyerekedet ami után nagy valószínűséggel megfogják buktatni vagy kifogják csapni és mindezt azért mert feltehetően a gyereked csinált valamit amivel kivívta magának ezt a csodás bánásmódot és te képtelen voltál éret felnőtt emberként viselkedni

- lehallgatást befejezed (ha folytatod akkor nagy az esélye annak, hogy ki fog derülni) és beszélsz normálisan a tanárral arról, hogy miért gondolhatja indokoltan vagy alaptalanul is a gyereked azt amit

- Átviszed másik iskolába a gyerekedet.



"A kérdés meg nem azért született, hogy korlátolt gyakoris trollok kétségbe vonják a valódiságát és nekem magyarázkodni kelljen."

Amennyibben hatalmas ostobaságot csinálsz és képtelen vagy végig gondolni a helyzetet (a minősíthetetlen viselkedésedről már nem is beszélve) akkor ne csodálkozz, hogy ha a végén magyarázkodnod kell.

nov. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
67%
Nem a gyereked a hibás?
nov. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!