Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztálytermi lehallgatás tilos ?

Osztálytermi lehallgatás tilos ?

Figyelt kérdés

A gyerek panaszkodott, hogy a tanár rászállt. Vettem neki egy okosórát, ami “környezeti hangok lehallgatása” nevű funkcióval bír. Röviden meg nyomok egy gombot a telefonomom és közvetíti ami az osztály teremben zajlik.

Így hallottam, hogy a tanár konkrétan anyázza a gyerekem és minősíthetetlen hangnemben fenyegeti bagatell dolgok miatt. Olyankor is őt szidta, mikor szólt neki hogy két osztálytársa bántotta.

Szóval beszéltem a tanárral - persze nem mondtam neki, hogy hallottam mindent - aki közölte, hogy amit mondok az nem igaz, a gyereknek élénk a fantáziája és kitalálta az egészet.

Nem mertem a fejéhez vágni, hogy hazudik, ezért a kérdés: megüthetem a bokám amiatt, hogy be hallgattam az osztályba vagy nyugodtan mondhatom az igazgatónak meg a tanárnak, hogy mi történt és hogy saját füleimmel halottam az egészet?



nov. 30. 10:22
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
36%

30. "Így, ha megtudjuk, hogy valaki folyamatosan pénzt emel el a kasszából, de nincs rá bizonyítékunk, rejtett kamerával felvétel készíthető, és azt a rendőrségnek át lehet adni, azt bizonyítékként fogják kezelni.""


Igen, DE ha már előtte ott a kamera, és a dolgozó/vásárló nincs tájékoztatva...


Hidd el, ha per lesz, az ÁLLAMI bíró, NEM a sulit fogja elmarasztalni.

nov. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim válasza:
47%

31-es, ez arra az esetre vonatkozik, ha a dolgozó/vásárló nincs tájékoztatva.


Ha meg a bíró elmarasztalja a szülőt, megbírságolja mondjuk 100 rugóra, vagy 500-ra, akkor ha a nyilvánossághoz fordul, a net népe egy pillanat alatt összedob neki egy millát. Plusz azért megnézem azt a sulit, ami bevállalja a botrányt, ami ezzel jár. Persze kérdés, milyen messze hajlandó a szülő elmenni. Nekem azért eléggé baszná a csőrömet, ha a gyerekemet így bántalmaznák, utána meg még hazudnának is róla.

nov. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
52%

32.


Aha... akkor innentől mindenki és mindent vegyen fel, ugye?


- Felveszem az összes szexet, mert mi van, ha utólag a lány megerőszakol/azt mondja megerőszakoltam?

- Felveszek mindent az öltözőben, mert mi van, ha valaki rám támad, és utólag nem tudom bizonyítani az önvédelmet?

nov. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
37%

"Igen, ennyi volt, kaptam egy-két pofont csak úgy, meg ellopták a dolgaimat. Szerintem ez bántás, furcsa, ha szerinted nem."


Ilyen rossz szövegértéssel és szelektív olvasással nagyon kérdésesé válik, hogy vajon tényleg úgy történtek a dolgok ahogyan te azt állítod és nem csak félre értettél valamit.

nov. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

32,33

Jogi résztől függetlenül a gyereknek ezek után feltétlen iskolát kéne váltania.


Ha kiderül a lehallgatás akkor a gyerekek elfogják kerülni és nem akarnak majd beszélni vele, leprásként fogják kezelni.


Ha ez nem lenne elég akkor a tanárok is másként viselkednének vele aminek szintén a gyerek inná meg a levét.

nov. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
35%

Még egy dolog. Mi van a többi szülővel? Ők vajon örülnek, hogy kiiktatod a rohadék tanárt? Vagy..., lehet, hogy ők és a gyerekeik tudják, hogy a te kölköd milyen, és miért pikkel rá a tanár?

Ja, és a többi gyerek és szülő meg tanár, tudja, hogy lehallgatod őket? Vagy a barátaid/rokonaid, amikor a kölködre vigyáznak?

Én ezután azonnal levetetem a hugom gyerekével az óráját, az 100%.

nov. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

Utolsó: kölke a kutyának van, ne légy paraszt.


Többiek: Jövőre már másik iskolába fog járni. Az a baj, hogy jobbat nem találtam amelyik év közben átvenné. Körbe kérdezgettem, de ugyanolyanba meg nem akarom adni. Még 3 szülőről tudok, aki elviszi máshova a gyerekét.

Nem perelni akarok, csak őszintén beszélni a tanárral, hogy ne tegye a gyereket fekete báránnyá. De úgy, hogy a probléma létezését tagadja, úgy nehéz. Mert azért még van hátra az iskolából több mint fél év, utána már máshova jár és megoldódik ez a probléma, de addig is jó lenne, ha nem piszkálnák folyton. Meg az sem lenne rossz, ha tudnánk mi a baja a tanárnak velünk.

nov. 30. 19:17
 38/39 anonim ***** válasza:
36%

37-re.


És ha a tanár közli, hogy a gyereked egy kisCENZÚRÁZVA?

Vagy azt, hogy kérdezd meg a férjed, miért dobta 2 dugás után?


Ja, a következő suiban hordjon testkamerát!

nov. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
33, nagyon gyenge mellébeszélés. Itt nem arról van szó, hogy a biztonság kedvéért felvesz mindent, hogy hátha történik valami, hanem pontosan tudja, hogy történik valami, és azt akarja rögzíteni. Amúgy meg a meztelenség és a szex különleges személyes adat, nem úgy, mint egy tanóra, a különleges személyes adatok rögzítését pedig sokkal szigorúbban rendeli büntetni a törvény.
nov. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!