Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tételek tanulására valami tipp?

Tételek tanulására valami tipp?

Figyelt kérdés
Lehet én vagyok a hülye, de sokszor előfordul velem, hogy megtanulok x tételt, de belekeveredek egy idő után, hogy melyik téma melyikhez tartozik.
dec. 6. 11:44
 1/7 A kérdező kommentje:
(Jog tételek)
dec. 6. 11:45
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Mert nem tanulod meg, csak amikor vissza kellene adni, akkor hoppá érzésed van, vagyis felismered az anyagot. Gondolom, első éves vagy, s még nincs fogalmad az igazi tanulásról, magolásról, amikor a két kezed közé veszed a fejedet és magolsz 2 hétig éjjel nappal. Na az a tanulás.
dec. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehetséges. 🥲 Akkor több időt foglalkozzak minden tétellel?
dec. 6. 11:49
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

"Lehet én vagyok a hülye, de sokszor előfordul velem, hogy megtanulok x tételt, de belekeveredek egy idő után, hogy melyik téma melyikhez tartozik."

. Tömören: kétféleképpen kell tanulni. Egyrészt a részletekbe belemenni, egy-egy témán belül, másrészt magasabb szinten, az egész anyagot nézve.

Te csak előbbit csinálod ezek szerint (azt nem tudom, azt jól csinálod-e), pedig ezeket felváltva kellene csinálni.

Utóbbiban segít, ha valamikor rászánsz időt arra, hogy gyorsolvasással átfusd az összes tételt minél rövidebb idő alatt, illetve minden tételt saját szavaiddal összefoglalsz olyan röviden, hogy az egy post-iten elférne (kb. úgy, mint ahogy bevezetnéd a tételt magát).

dec. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Még az lenne a kérdésem, hogy szóbeli tétel húzásnál szoktak lenni a papíron kérdések, vagy szempontok amikről beszélni kell a tételen belül, vagy csak a tétel címe és ennyi?

dec. 6. 11:57
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: tanár- és tárgyfüggő.
dec. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy készülj, hogy csak a tétel címe van megadva, az szerintem gyakoribb. Vagyis én eddig úgy tapasztaltam, hogy általában én elmondom amit tudok a tételről, aztán ha megakadok, vagy ha nem tudok többet mondani, akkor a tanár elkezd kérdéseket is felrakni. Eddig nem igazán volt olyan, hogy a tétel címén kívül más is szerepelt volna a kis papírkán, de persze ez tanárfüggő.
dec. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!