Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A békéscsabai Andrássy gimit...

A békéscsabai Andrássy gimit szeretnénk választani. Nyílt órái jók. De mi voltunk az egyetlenek, akik testnevelés órára is bementünk.Elborzadtunk. Nekünk fontos,hogy a gyerek sportoljon. Milyen a testnevelés oktatás? Van idő /lehetőség sportolni?

Figyelt kérdés

dec. 9. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Még soha egy gyerek nem sportolt az iskola tornaórán normálisan. Ha ez nektek fontos, járjon el délután edzésre, mint mindenki.
dec. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi a fontosabb? A sport, mert akkor már előbb kellett volna gondolkozni, vagy a tanulmányi előrehaladáa?
dec. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem kérdés szerintem, hogy a sport fontos-e egy fejlődő szervezet számára. Az a kérdés, hogy a testnevelés órát is komolyan veszik - e. Nem hiába írja elő a NAT a heti 5 tesiórát. Az a gyerekek számára a feltöltődés.
dec. 9. 11:44
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem azt kérdeztem, hogy fontos-e, hanem hogy melyik a fontosabb. Szövegértés.


A másik: tapasztalatból mondom, hogy néha egy laza tesióra, amikor csak feküdtünk a matracon feltöltőbb volt, mint leizzadni, rohanásban átöltözni és piros arccal, jó büdösen (mert tini az ember, izzad, mint a ló és semmi sem segít) próbálni figyelni az órára.


Igen, fontos a mozgás, de már tinédzser, nem kisgyerek. Ha fontos, hogy kimozogja magát, fusson iskola előtt, vagy menjen el valamilyen sportszakkörre, sportegyesülethez, vagy edzőhöz. Heti 2-3 óra edzőterem például már tök jól levezeti a feszkót.


Jobb tesióra fejében nem dobnék egy jobb gimit egy rosszabbra. (Nem tudom, hogy a szóban forgó gimi milyen értékelésű a környéken).

dec. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És a gúnyt is.
dec. 9. 18:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Az lett volna a gúny, ha azt írom, hogy a te szüleid inkább a tesiórák minősége alapján választotta a középiskoládat, te ezt a hibát ne kövesd el.
dec. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én ide járok ezért már volt időm megtapasztalni milyen az iskola és milyenek ugye a testnevelés órák. 3 tesi tanár van a suliban mindnek nyilván más az óratartása. Az én nevemben elmondhatom, hogy szerintem a testnevelés órák meg vannak tartva normálisan mindegyiken mozgunk eleget sokszor már túl is vagyunk hajtva ezért én úgy gondolom, hogy komolyan veszik a tanárok ezeket az órákat is. Ugye heti 3 tesink van a maradék 2 tömegsport amit azzal lehet kiváltani ha valaki aktívan sportol valamilyen egyesületnél.
dec. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!