Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz elvégezni egy...

Mennyire nehéz elvégezni egy egyetemet?

Figyelt kérdés

A probléma a családomnál kezdődik, ugyanis nálunk senki sem járt egyetemre, és kiskoromtól kezdve azt a hitet ültették belém, hogy az egyetemisták reggeltől-estig az iskolában ülnek, majd otthon még minden nap 6-7 órákat tanulnak, és másból sem áll az életük.

Ennek a dolognak a tudtával érettségi után meg sem fordult a fejemben hogy egyetemre járjak.

Egy pár évvel később a munkahelyemen rengeteg diplomás emberrel találkoztam, akik minden téren max átlagosnak tűnnek, és nem gondolnám, hogy mennyivel okosabbak/szorgalmasabbak lennének nálam.

Megismertem több egyetemi hallgatót is, és az ő elmondásuk sem olyan, mint a szüleimé.

Kérdésem tehát, hogy mennyire nehéz elvégezni levelezőn valamilyen bölcsész/társadalomtudományi szakot?

Képességeim, és szorgalmam szerintem megvan hozzá.


jan. 13. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy angol közmondás szerint a puding próbája, ha megeszik. Ez pedig a helyzetedre nagyon igaz: mondhat ezen a fórumon bárki bármit arról, hogy mennyire nehéz vagy könnyű az egyetem, bele kell vágni, s akkor majd kiderül. Az első félév végére viszonylag megbízható képet kaphatsz arról, hogy mennyi esélyed van az adott szakot elvégezni, ugyanis nagyon kevés olyan egyetemi képzés van, amely az elején jóval könnyebb, mint később. Szerencsére ha egy állami támogatású képzést az első félév után otthagysz, nem keletkezik visszafizetési kötelezettséged. Úgyhogy szinte semmit nem veszthetsz, ellenben okosodhatsz, ami jót is tehet.
jan. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szakoktól és az adott egyén képességeitől függ. Én nappalin végeztem bölcsész szakon, és bár én nem értek egyet azzal, amit sokan híresztelnek, hogy büfé szak, de azért életem legszebb éveinek tartom az egyetemista időmet. Az órák elég sokáig tartottak, nagyjából reggel 8-tól este 6-ig, de sajnos sok volt a lyukas óra, így a szabadidőnkben sok mindent nem tudtunk csinálni, max. beültünk a könyvtárba olvasni a következő szemináriumokra. Mivel nappali tagozatos hallgatóként más dolgunk nem volt, mint tanulni, bőven volt idő bulizni is. Nagyon sok barátom volt, imádtam. Én mindig mondom is a gyerekeimnek, hogy ostobaság lenne kihagyni az egyetemi éveket.

Egyébként nem nagyon javaslom a bölcsész diplomát, nem valami piacképes.

Ezért aztán levelezőn is elvégeztem egy 3 éves másoddiplomát. Azért ez már más világ, az egyetemi életnek csak a negatívumait láttam, szombaton reggeltől estig az órákon ülni, nap közben munka után tanulni, különtanárhoz járni. Ez azért elég kemény volt, már sok örömem nem volt benne, munka mellett tanulni már nem egyszerű. Ettől függetlenül én mindig mindenkit bátorítok, ahogy az egyes írta, max. abbahagyod, ha nem megy. Ha Magyarországon dolgozol, visszafizetési kötelességed nem keletkezik, elég az itthoni munkaviszony.

A férjem is most jár informatikára, azért ehhez kell egy rugalmasabb munkakör, mert sokszor hét közben vannak az órák, a vizsgák meg pláne. De azért halad vele, bár sok szabadideje nem marad. Ha még nincs gyereked, akkor simán meg lehet csinálni. Persze gyerek mellett is, de az a párkapcsolatban sok feszültségforrás. Apu akkor csinálta a diplomát, amikor mi kicsik voltunk, szerintem bőven volt benne része, hogy a szüleim végül elváltak.

jan. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

" az egyetemisták reggeltől-estig az iskolában ülnek, majd otthon még minden nap 6-7 órákat tanulnak, és másból sem áll az életük.

Ennek a dolognak a tudtával érettségi után meg sem fordult a fejemben hogy egyetemre járjak."


Bocs, de te burokban éltél vagy nem beszéltél senkivel korábban a szüleiden kívül? Szerintem elképzelhetetlen, hogy ne tudtad volna, amit a szülök mondtak, az nem igaz!

jan. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
3-as: az egyetemen valóban nem 8-tól 2-ig tartottak az órák, sokszor este 6-ig is volt előadás. De azért mentünk erre a szakra, mert érdekelt a téma, szóval annyira nem bántuk. Nem mondom, hogy nem volt néha fárasztó, de én minden percét élveztem. Olyan szakra kell menni, ami érdekel. (2-es)
jan. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbát szerintem is megér, de a bölcsész/társadalomtudományi szakok nem túl piacképesek.

Ha van egy konkrét célod velük akkor érdemes minél előbb kapcsolódó szakmai gyakorlatot is szerezni, ha időben belefér levelezősként is részt vehetsz szakmai versenyeken, konferenciákon, hogy azért legyen ismerettséged is. Ezekkel is el lehet azért helyezkedni jól fizető pozíciókba, de kicsit többet kell tudni felmutatni mint hogy megvan a diploma.


Szintén nappalin végeztem egy alapszakot és utána a másodikat levelezőn. Nappalin azért könnyebb, hiába ugyanaz az anyag jobban eloszlik és több gyakorlat van mint levelezőn. Itt már nem adnak le új anyagot, de elég nagy segítség hogy több feladatot oldatnak meg ugyanabból a típusfeladatból. Levelezőn ezzel szemben 1-2 példa után jön is a következő anyag, többet kell önállóan készülni, sokszor ráadásul tömbösítve vannak a tárgyak leadva. 1x1,5 óra is húzós tud lenni néhány tárgy esetében, de levelezőn 2-3 ilyen óra is van egymás után minimális szünettel. Egyetemtől függ amúgy mennyi óra van 1-2 napra besűrítve.


Egy átlagos képességű ember szerintem amúgy simán talál olyan szakot amit el tud végezni, nagyobb gond hogy teljes állás mellett nehezebb még hétvégén órákra járni vagy akár online hallgatni őket. Plusz érdemes folyamatosan tanulni, hétköznap is, mert nehéz aztán ZH, vizsga előtt behozni mindent.

jan. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as vagyok, amit idéztem, azt a kérdezö írta, arra reagáltam.

Egyetemet (BME gépész) végeztem és nem kellett azért éjjel-nappak tanulni, volt szabadidönk is.

jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Huu hát azért nagyon nem mindegy milyen szak. Nagy a variancia az óraszámok és a tananyag mennyiségét illetően.

De bölcsész szakokkal kapcsolatban nincs tapasztalatom, szerintem ha érdekel és tehetséged van benne, akkor egyáltalán nem nehéz (nem annak éled meg).

jan. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Saját példám:


Általános iskolában közepes - jó tanuló voltam, nem szerettem tanulni, de elsőre megértettem a tananyagot és kb. tanulás nélkül hoztam ezt a szintet. Magatartásom sem volt jó. Angolból és matekból 3-mas voltam 8. év végére.


Középiskolám első évét nyelvi előkészítőben töltöttem (5 évfolyamos szakközép), ahol nulla szintről tanultuk az angolt és megszerettem, megértettem az igeidőket, érdekelt a dolog. A középiskolai évek alatt le is nyelvvizsgáztam. A matek itt sem érdekelt, néha tanultam egy-egy dolgozatra, ami érdekelt, de itt is közepes voltam belőle, érettségim is. Az érettségim átlaga 4-es, emelt érettségit nem csináltam.


Középsuli után jelentkeztem egyetemre, de fogalmam nem volt arról, hogy mi szeretnék lenni, mit szeretnék csinálni, mit szeretnék tanulni, így jelentkeztem egy gazdasági büfé szakra. Azt hittem, hogy büfé szak lesz, hogy majd itt sem kell tanulni és lesz valami értelmes szakmám. Nem érdekelt a gazdaságtan, semmi. Fél év után otthagytam.


Elteltek az évek, csináltam szakmát, aztán a szakmámhoz kapcsolódóan beadtam a jelentkezésemet villamosmérnöki képzésre, munka mellett, levelezőn. Első évem ugyanúgy telt, nem érdekelt, ott akartam hagyni azt is, de aztán "újrakezdtem" és megcsináltam. Kezdett érdekelni. Nem könnyű, elismerem, de nem tanultam magam halálra. Szorgalmi időszakban a beadandókkal és a labor jegyzőkönyvekkel foglalkoztam, aztán a vizsgaidőszakban kezdtem csak el tanulni. Az igaz, hogy olyankor szabadidőd az nulla lesz, de a szorgalmi időszakban nem szakadsz meg. Nekem a vizsgaidőszak nem volt olyan stresszes, mint a szorgalmi. Feszélyezve éreztem magam, hogy be kell menni az egyetemre és ott kell ülni az órán, míg a vizsgaidőszakban csak tanulni kell, nyugodtan. Az átlagom 4-es feletti volt, meg kell próbálni. Hajrá!

jan. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!